Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 22 maja 2009

Integracja Firefoksa i notyfikacji z Ubuntu 9.04

Autor: , 18:34, piątek, 22 maja 2009


Firefox domyślnie używa do komunikowania się z użytkownikiem swoich własnych powiadomień wyświetlanych zwykle w dolnej części ekranu. Jeśli korzystasz z najnowszej wersji Ubuntu 9.04, warto zintegrować je z domyślnymi w systemie notyfikacjami.

Całość jest bajecznie prosta. Wszystko sprowadza się do instalacji dodatku do Firefoksa, dostępnego oczywiście jedynie dla Linuksa Ubuntu. Można go pobrać ze strony Mozilla Addons. Współpracuje z przeglądarkami Mozilli, poczynając od wersji 1.5 aż do najnowszej, obecnie 3.5.X.

Notyfikacje będą wyświetlane wyłącznie jako zamienniki wcześniejszych powiadomień. Nie należy się zatem martwić o zbyt częste ich wykorzystywanie. Zwyczajnie jedynie po pobraniu pliku czy dostępności nowej wersji programu zostaniemy poinformowani wkomponowanym w wygląd systemu dymkiem.

źródło: d0od.blogspot.com
Komentarze 17 comments
blind pisze...

Świetnie! Mam nadzieję, że deweloperzy innych programów dostosują notyfikacje do Ubuntu i wszystkie programy będą z nich korzystać. Bardzo brakuje mi jakiś prostych powiadomień o nowej poczcie na gmailu, który informowałby właśnie z wykorzystaniem tych nowych dymków...

Anonimowy pisze...

świetnie uwielbiam nowe dymki ubuntu :D czegoś takiego potrzebowałem ^^

Anonimowy pisze...

nowe powiadomienia w ubuntu są cool

Anonimowy pisze...

Czy "dymki" podnoszą funkcjonalnośc?? Nie. Czy dymki umożliwiają mi logowanie się na server przy użyciu konta domenowego? Też nie. Na większej funckjonalności powinni się skupic twórcy Ubuntu a nie na bzdetach w postaci "dymków". Tyle się mówi o linuxie w firmie, ale jak do tej pory, niestety, nie można używac desktopowych aplikacji i wymieniac sie informacjami z userami korzystajacymi z Windowsa.
Jak do tej pory linux nadaje sie do domu, ale nie do firmy (pomijajac zastosowanie jako serwer)

Anonimowy pisze...

dobry gadżet, zawsze wkurzało mnie jak firefox pokazywał swoje powiadomienie, które zasłaniało mi przełącznik obszarów roboczych.

Anonimowy pisze...

ech dupne jednak, bo oryginalne powiadomienie nie znika, a po wyłączeniu
browser.download.manager.showAlertOnComplete

to nowe powiadomienie też znika.

Anonimowy pisze...

notyfikacje? a może powiadomientions? ludzie, nie twórzcie zapożyczeń tam gdzie są idealne polskie odpowiednimi

pankamyk pisze...

dzieki Adriam lubie takie smaczki

Anonimowy pisze...

Zaraz wypróbuję :) Bardzo ciekawa wtyczka.

Asgard pisze...

Wtyczka ciekawa, choć oryginalne "pokładowe" notyfikacje Firefoxa też się pojawiają. Wygląda na to, że twórca tego dodatku będzie musiał go jeszcze nieznacznie dopieścić.

Anonimowy pisze...

Super! Dzieki Adrian, wiecej takich smaczkow!
Pozdrawiam.

szon pisze...

Anonimowy pisze...
"Czy dymki umożliwiają mi logowanie się na server przy użyciu konta domenowego?"

Czy ty gościu jesteś normalny? Czy w Windowsie dymki ci na to pozwalają? Do tego służy Samba lub NIS.

"jak do tej pory, niestety, nie można używać desktopowych aplikacji..."

Jak to??!! Ja używam na Linuksie całej masy desktopowych aplikacji. Czy aby na pewno dobrze się czujesz?

"...wymieniac sie informacjami z userami korzystajacymi z Windowsa."

Po raz kolejny pytam jak to???!!! Mam sieć w której działają Linuksy i Windowsy i nie ma żadnego problemu z wymianą danych, informacji itp. Większy problem często jest z wymianą danych pomiędzy Windows 2003 server i Windows XP niż Linux i Windows XP. Windows 2003 server często sobie wymyśli, że dopuści tylko kilu użytkowników a więcej już nie choć w konfiguracji jest ustawione bez ograniczeń. Z Linuksem nie doświadczyłem takich problemów.

Anonimowy pisze...

No, wreszcie ktoś zareagował. No to prosze, jakie desktopowe aplikacje używasz? Proszę bardzo, zrób mi pivot report w open office.
I z logowaniem się do domeny to chyba nie zrozumiałeś o co chodzi. A chodzi mi o to, że by sprawić, żeby linux działał dobrze. Nie są potrzebne "dymki" do pracy, a np. Nie mozolić się z ustawianiem samby, nis-a itd. Bo jak do tej pory, to dystrybucja to inne problemy.
Większą funckjonalność nie zapewnią mi dymki i nie ma co się tak rozwodzić na tym.

Anonimowy pisze...

polecam lekture: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2490971

zanim skorzystacie z "ładnie brzmiących", trudnych słów, sprawdzie ich polskie znaczenie.

Qrjusz pisze...

A dałoby się zintegorwać Firefoxa z dymkami KDE?

Anonimowy pisze...

swoją drogą przydało by się móc ustawiać te dymki na dole u tych osób które mają oba paski na dole ekranu ustawione, ale jakoś nie potrafię... super te powiadomienia, mi się podobają. Lepszy mały krok w polepszaniu systemu niż jego brak.

Anonimowy pisze...

Dla mnie to działa na Arch Linuksie więc jakoby tylko ubuntu można sobie między bajki wsadzić (wystarczy spojrzeć na kod źródłowy w pythonie). Natomiast wiele notyfikacji pojawia się w dalszym ciągu w firefoxowej notyfikacji np. gmail notifier..

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety