czwartek, 28 maja 2009

Nowy interfejs użytkownika w JDownloader 0.5.859

Autor: Adrian Nowak, 11:48, czwartek, 28 maja 2009


Pojawiła się kolejna, przełomowa wersja znanego programu JDownloader służącego do automatycznego pobierania plików z serwisów takich jak RapidShare czy MegaUpload. JDownloader został napisany w Javie, dzięki czemu dostępny jest na wszystkie popularne platformy systemowe.

Uruchamianie

Po pobraniu paczki ze strony twórców wystarczy rozpakować archiwum i wydać polecenie:
java -jar '/home/adrian/Pulpit/JDownloader 0.5.859/JDownloader.jar'
Oczywiście ewentualnie zamieniamy ścieżkę, gdzie rozpakowaliśmy JDownloadera. Aby wystartować program, konieczne jest także posiadanie wgranego środowiska Java Runtime Environment.

Użytkowanie

O ile interfejs poprzedniej wersji często zawodził, wyświetlając czasami okna niemieszczące się na monitorze, tym razem wszystko stworzono całkowicie od zera. Zamiast górnej belki, deweloperzy przenieśli menu na lewą stronę okna aplikacji, które po wybraniu danej zakładki płynnie się powiększa.

Myślę, że dokonane zmiany nie wpływają negatywnie na prostotę obsługi programu ani także na jego szybkość. Właściwie, zwiększone użycie procesora można zaobserwować jedynie podczas wspomnianego wcześniej poruszania się po menu programu. Ze względu na skorzystanie z Javy znacznie traci na szybkości.

Jak zwykle w przypadku programu, dodano wiele ważnych aktualizacji, w tym nowe techniki rozpoznawania tekstów CAPTCHA dzięki rozbudowanym algorytmom OCR.

Warto zauważyć, że istnieją też natywne dla Linuksa programy tego typu, takie jak opisywany jakiś czas temu Tucan. Oczywiście nie można się po nim spodziewać nawet w połowie tak dużej funkcjonalności jak aplikacji JDownloader, jednak dla mało wymagających użytkowników może się to okazać lepsze wyjście.

źródło: webupd8
Komentarze 16 comments
Anonimowy pisze...

jakoś nic się nie chce ściągać, a przy okazji zamula kompa. Jednak pozostanę przy Tucanie Alpha 3.7

Spox5

EuGene Wolfe pisze...

Program działa świetnie - używam go od dłuższego czasu i jestem nim zachwycony. A nowy interface wszystko bardzo ładnie uporządkował. Poprawa jest znaczna. Polecam wszystkim.

Anonimowy pisze...

Wygląda świetnie, sporo ciekawych skinów, działa znakomicie.

Natomiast gdzieś zaginął przycisk do wstrzymywania ściągania po pobraniu aktualnego pliku.. a szkoda, przydatny dla mnie.

Anonimowy pisze...

Stop after X

The new Stop-Sign Feature allows you to mark a download or package, after which the download should stop. Right click on any Downloadlink or Filepackage to set it's stop sign and no further downloads will start after the selected one.

To chyba ta funkcja :D

Anonimowy pisze...

Mnie się nowy wygląd podoba, kawał dobrej roboty.

Unknown pisze...

Tucan wystarczy

quadro555 pisze...

Skoro mam stałe IP to czy JDownloader będzie lepszy od Tucana ?

Anonimowy pisze...

ja korzystam z Aria Download Manager i bardzo go sobie cenię.

Anonimowy pisze...

przy stałym łączu dobrze sprawdza slimrat

marines pisze...

długo używam JDownloadera, ale ta wersja szczególnie zamula.

Anonimowy pisze...

mam pytanie gdzie w tej wersji wpisuje sie login i hasło na rapidshare?

Anonimowy pisze...

hej, nie wiem czy wiecie, ale jeśli macie z tym JD problem ze przycina wam sie przy przesuwaniu okna czy cos to w ustawianiach jest opcja "włącz dekorację okien" -> jak ją wyłączyć to wszystko śmiga i lepiej integruje się z wyglądem systemu :)

Anonimowy pisze...

a mi wogole skubana ta nowa wersja nie chch esie uruchamiac :(

Anonimowy pisze...

U mnie natomiast po restarcie nie można znaleźć programu(ikony uruchamiającej)

Anonimowy pisze...

Jdowbnloadera uzywam od dluzszego czasu na stalym IP . Program wymiata szczegolnie ta wersja dodano obsluge kilku serwisow hostingowych , poprawiono funkcjonalnosc program jest MEGA polecam , a jak komus zamula to niech sobie zmieni procek na szybszy albo dolozy RAMu

Anonimowy pisze...

mam problem z instalacja, gdy domaga sie javy i ja pobiera to instalacja javy sie nie powodzi jakis abnormally error czy jakos tak i lipa, nie moge nic z tym zrobic, javy w ogole nie moge zainstalowac sam manualnie

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety