Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 13 maja 2009

Ubuntu 9.10 Karmic Koala Alpha 1 już dostępne

Autor: , 14:26, środa, 13 maja 2009


Co prawda, zgodnie z planem wydawniczym pierwsza wersja testowa Ubuntu 9.10 Alpha 1 ma się ukazać dopiero 14 maja, jednak śpieszę donieść, że można ją mieć już dzisiaj.

Pomimo, że nie udostępniono jeszcze oficjalnych obrazów płyt systemu to można pobrać jego najnowszą wersję poprzez menedżer aktualizacji. Wystarczy w tym celu wpisać w konsoli (przy zainstalowanym Ubuntu 9.04):
update-manager -d
A następnie wybrać przycisk uaktualniania do najnowszej wersji 9.10 (obrazek na początku wpisu). Oczywiście polecam ten sposób jedynie osobom chcącym przetestować nowe wydanie a nie zwykłym użytkownikom. Pierwsze wydanie Alfa nie powinno jeszcze posiadać zbyt wielu błędów, gdyż zwykle zawiera jedynie aktualizacje pakietów.

Podsumowując, pierwsza wersja Ubuntu 9.10 nie zawiera jeszcze właściwie żadnych istotnych zmian, warto się zatem wstrzymać chociażby do 11 czerwca kiedy to ukaże się druga wersja Alpha.

Pozostały plan wydawniczy przedstawia się następująco:

  • Czerwiec 11, 2009 - Alfa 2
  • Lipiec 23, 2009 - Alfa 3
  • Sierpień 13, 2009 - Alfa 4
  • Wrzesień 3, 2009 - Alfa 5
  • Wrzesień 17, 2009 - Alfa 6
  • Październik 1, 2009 - Beta
  • Październik 22, 2009 - Kandydat do wersji finalnej (RC)
  • Październik 29, 2009 - Finalne wydanie Ubuntu 9.10
Komentarze 14 comments
Anonimowy pisze...

Teraz czekam na pierwsze opinie.

kasia

Anonimowy pisze...

Już od jakiegoś czasu można testować 9.10 alpha 1 to tylko kamień milowy i obrazy płyt.

Anonimowy pisze...

Dla mnie mogliby pracować tylko nad wyglądem i wykończeniem GUI do ostatniego piksela.Dodać i połatać nowe jajo, to dla nich nie problem. Kiedyś dało się używać Ubu 6.04, to dziś mogę poczekać na Ubu LTS bo 9.04 jest szybkie, a to mi wystarcza ;)

koliberek pisze...

Czekamy na nowe paski, pływające tło i podskakujące ikonki... bo na poprawienie Bluetootha i działające sterowniki do Intela to się chyba nie doczekamy...

Anonimowy pisze...

nie wiem jak teraz wyłącza się dźwięk startowy w ubuntu 9.04 czy ktoś mógłby odpowiedzieć ??

Adrian Nowak pisze...

Przejdź do menu "System=>Preferencje=>Dźwięk" później na zakładkę "Dźwięki" i tam możesz jednym kliknięciem wyłączyć wszystkie bądź dostosować każdy z osobna.

Anonimowy pisze...

Niestety byłem już wcześniej w tym miejscu http://img230.imageshack.us/img230/293/beznazwy15.jpg i w tym momencie nie wiem .ps. dzięki za odpowiedź .

Adrian Nowak pisze...

W dziale "Pulpit" najwyższa opcja to "Logowanie". Po prawej masz napis "Domyślne". Kliknij na niego dwukrotnie i z menu kontekstowego wybierz "Nieaktywny". :)

Anonimowy pisze...

ok wielkie dzięki

Anonimowy pisze...

skoro mowa o dzwiękach to mam pytanie: czy macie dźwięk przy wyłączaniu komputera? bo u mnie tylko raz komputer zapiszczy i przechodzi do usplasha ;(

Anonimowy pisze...

U mnie jest dokładnie tak samo.

Anonimowy pisze...

bo dźwięk nie zdąża się włączyć. Ubu za szybko się wyłącza i serwer dźwięku jest już ubity chwilę po naciśnięciu wyłączenia.

piotrek pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
piotrek pisze...

Byłbym niezmiernie szczęśliwy gdyby w końcu wykrył mój czytnik pamięci na lapku...

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety