Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 16 maja 2009

Ustawianie kalendarza Google w Evolution

Autor: , 11:32, sobota, 16 maja 2009


Kalendarz Google to popularna usługa, dzięki której można planować różnego rodzaju wydarzenia, a co najważniejsze - mamy do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do internetu. W Ubuntu domyślnie instalowany jest program Evolution, warto zatem z niego skorzystać, używając usługi Google.

Evolution znajdziemy w menu 'Programy=>Internet=>Poczta Evolution' bądź na górnym panelu Gnome. Następnie w lewym menu programu wybieramy 'Kalendarze' i na koniec z menu programu 'Utwórz=>Kalendarz'.

Wypełniamy dostępne pola podobnie jak na powyższym obrazku. Nazwa kalendarza jest dowolna, nazwa użytkownika to nasz login do konta Google. Należy też pamiętać o aktywacji SSL, które umożliwia bezpieczne połączenie.

Na koniec klikamy 'OK' i przechodzimy do naszego kalendarza. Zależnie od czasu, jaki ustawiliśmy, będzie się on automatycznie synchronizował z Kalendarzem Google.

Nistety dość dużą wadą takiego rozwiązania jest synchronizacja kalendarza tylko w jedną stronę. Zmiany dokonane w terminarzu poprzez program Evolution nie będą wysyłane na serwer Google.
Komentarze 3 comments
Anonimowy pisze...

Bingo działa jest ok

Enlik pisze...

cóż za nagromadzenie przecinków :)

Adrian Nowak pisze...

Zamiast poprawiać błędy to Ci się na komentarze zbiera..? ;)

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety