Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 30 maja 2009

Zmiana położenia Gnome Do na pulpicie

Autor: , 21:00, sobota, 30 maja 2009


Domyślnie Gnome Do znajduje się w dolnej części pulpitu, a w opcjach programu nie ma nigdzie możliwości zmiany tego parametru. W pierwowzorze, którym jest tutaj Mac OS X nie ma problemu ze zmianą tego parametru, zatem i my dokonamy takiej edycji w Ubuntu.

1) Całość jest bardzo łatwa i sprowadza się do edycji kluczy w programie gconf-editor. Wciskamy zatem kombinację klawiszy Alt+F2 i wpisujemy w okienko:
gconf-editor

2) Następnie w lewym oknie programu przechodzimy do folderu:
Apps -> Gnome Do -> Preferences -> Docky -> Utilities -> Dock Preferences

3) Na koniec, po prawej stronie można łatwo odszukać klucz Orientation, który to ma wartość domyślną Bottom, czyli u dołu. Aby panel wyświetlał się na górze, należy zmienić ten parametr na Top. W tej wersji programu nie ma jeszcze możliwości umieszczenia doku z prawej lub lewej strony, jednak mam nadzieję, że zostanie to wprowadzone w kolejnym wydaniu, gdyż to według mnie jedno z najlepszych miejsc dla takiego narzędzia (szczególnie na monitorach panoramicznych).

źródło: webupd8.blogspot.com

Tagi: ,

Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

Gnome-Do z stylem Dock to porażka przecież!
1. 99%
2. Brak możliwości maksymalizacji okien np. FF

= 101% lepszy Cairo-Dock

P.Ciesiul pisze...

Gnome-Do to jedno z najbardziej uzytecznych narzedzi, jakie dzieki temu blogowi poznalem. Za to serdeczne dzieki.
Natomiast jezeli chodzi o korzystanie ze stylu 'dock' - moze sie jeszcze przekonam; na pewno zwrocenie uwagi na (skromne) mozliwosci konfiguracji tego stylu troche to przyblizylo.
Generalnie jezeli korzysta sie juz z Gnome-Do, to w zasadzie nie ma znaczenia, jak ten program sie na ekranie prezentuje, najlepszym sposobem (i najszybszym) jest uzycie skrotu, wpisanie (najczesciej) jednej literki + enter i program jest uruchomiony. ilez mi to czasu zaoszczedzilo - szczegolnie jezeli nie przepada sie za korzystaniem z touchpada.
Ponadto moge polecic jeszcze dodatek do firefoxa - Ubiquity, ktory jezeli chodzi o funkcjonalnosc FF ma podobny wplyw jak Gnome-Do na szybkosc korzystania z Ubuntu

Anonimowy pisze...

przydal by się moim zdaniem w tym artykule wstęp czym jest to całe gnome do, ale dla wtajemniczonych wystarczy :)

pi4sek pisze...

jako dock polecam DockbarX: http://gnome-look.org/content/show.php/DockbarX?content=101604

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety