Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 15 czerwca 2009

Chromium już z dodatkiem do blokowania wyskakujących okienek

Autor: , 20:15, poniedziałek, 15 czerwca 2009


Właśnie znajomy przysłał mi informację o tym, że najnowsza wersja tworzonej na zasadach open source przeglądarki Chromium została uzbrojona w niezwykle przydatny dodatek jakim jest Pop-up Blocker czyli wbudowany moduł do blokowania wyskakujących okienek.

Jeśli jeszcze nie masz wgranego Chromium, tutaj opisałem jak to zrobić. Każdy natomiast, kto ma już wgraną tą przeglądarkę wystarczy, że ściągnie aktualizacje do swojego systemu w których powinna być także jej najnowsza wersja.

Sam dodatek do blokowania wyskakujących okienek nie blokuje jeszcze co prawda reklam, jednak wszystko jest na dobrej drodze. Pozostaje jeszcze tylko cierpliwie czekać na wprowadzenie wsparcia dla Flasha i można się powoli przeprowadzać na nowy produkt (oczywiście jeśli ktoś ma w ogóle taką ochotę).

Tagi: ,

Komentarze 7 comments
Anonimowy pisze...

ff rządzi

Czix pisze...

Nie ma się na razie co śpieszyć. Poczekam sobie aż dopracują przeglądarkę i wprowadzą wsparcie do flasha. Bez tego ani rusz.

EuGene Wolfe pisze...

No to faktycznie news tygodnia. Aż dziw, że tyle szumu wokół tego projektu. To zapewne tylko echo popularności marki Google.

Przypomina mi to wiadomości z Nowego Pompona i naśladując ich stylistykę tytuł newsa mógłby wyglądać następująco:
"Przeglądarka Chromium nareszcie zaczyna pokazywać zawartość Internetu".

pankamyk pisze...

OMG! to pokazuje jak daleko jest Chromowi np do Opery

marmez pisze...

Czy ktoś wie, czy da się wrzucić polski słownik do tego Chromium? Gdzie to coś w ogóle ma ustawienia pod linuksem?
Pod Windą widzę, że są w "[USER]/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Google/Chrome/Application/Dictionaries" pod linuksem mam tylko słownik angielski i chciałem sobie dorzucić polski, tylko nie wiem gdzie go wcisnać :(
W ~/ nie widzę nic od Chromium :(

Anonimowy pisze...

E tam, tego nie ma co jeszcze instalować, dopiero za rok jak coś... wolno coś im to idzie na winde szybciej zrobili... a tutaj flash i java nie działają, nie wiadomo jak ze słownikiem, nie ma zapewne dodatku z którego sporo osób korzysta adblock plus... nie wspomne o tym że pewnie dziur sporo w niej jest, bo to nowy produkt - wymaga udoskonalania... sam na nią czekam, przyda się lżejsza przeglądarka, no ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy...

Anonimowy pisze...

ustawienia Chromium są w ~/.config/chromium

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety