Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 3 czerwca 2009

Instalacja WinFF - nakładki na FFmpeg

Autor: , 16:39, środa, 3 czerwca 2009


Nie każdy ma ochotę zapamiętywać skomplikowane polecenia dla konsolowych narzędzi takich jak MEncoder czy FFmpeg. Powstaje zatem wiele nakładek graficznych, które co prawda nie oferują tak rozbudowanej funkcjonalności lecz ułatwiają często wykonywane operacje.

Jedną z takich nakładek jest WinFF, które można bez problemu zainstalować ze standardowego repozytorium dołączonego do Ubuntu.

1) Na początek musimy mieć oczywiście wgrany FFmpeg:
sudo apt-get install ffmpeg

2) Następnie wystarczy zainstalować nakładkę:
sudo apt-get install winFF

Użytkowanie

Dla osób początkujących, wydawanie poleceń tekstowych w konsoli aby skonwertować dany plik to nic przyjemnego. Niestety korzystając z GUI, ograniczamy w bardzo dużym stopniu możliwość dostosowania finalnego pliku wideo. Coś za coś, jeśli WinFF nie wystarcza, trzeba zakasać rękawy i zabrać się za manual MEncodera bądź FFmpeg.

W tej aplikacji, ilość przycisków zredukowano do minimum, co wydaje się bardzo pozytywnie wpływać na prostotę obsługi. Twórcy widocznie największą uwagę poświęcili predefiniowanym parametrom wyjściowego wideo. Bez problemu możemy zatem "przerobić" nasze filmy na format dopasowany do PSP, telefonu komórkowego czy iPoda.

Osobiście nie korzystam z tego typu nakładek, gdyż mam przygotowane wcześniej na swoje potrzeby klika skryptów, którymi konwertuje multimedia na posiadane przeze mnie urządzenia. Myślę jednak, że jest to ciekawa propozycja dla początkujących użytkowników, lubiących wygodne rozwiązania.

źródło: unixmen.com
Komentarze 2 comments
Anonimowy pisze...

Nareszcie!

Asgard pisze...

Używam od kilku lat (jeszcze pod ś.p. Auroxem) na przemian z Mobile Media Converterem (100% standallone) i GtkMencoderem. WinFF naprawdę wart polecenia. w Jaunty nareszcie działają wszystkie presety dla wszystkich kodeków (pod Interpidem przynajmniej połowa nie śmigała ze względu na powalonego SVN-Mencodera. Przy potokowych konwersjach plików audio polecam jednak równie prościutkiego Sound Convertera.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety