Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 6 czerwca 2009

Launchpad stanie się open source

Autor: , 09:44, sobota, 6 czerwca 2009


Dokładnie 21 lipca tego roku, czyli już za niecałe dwa miesiące, upubliczniony zostanie praktycznie cały kod, o który opiera się serwis Launchpad.net. Użytkownicy już cieszą się na ten moment, tworząc specjalne liczniki odliczające czas do tego wydarzenia.

Launchpad to aplikacja sieciowa stworzona w całości przez Canonical, która ma ułatwiać tworzenie oprogramowania i jego rozpowszechnianie. Oczywiście głównym produktem rozwijanym w ramach Launchpada jest dystrybucja Ubuntu.

Licznik odliczający czas do otwarcia się Launchpada wygląda następująco:


Dzięki otwarciu kodu aplikacji twórcy spodziewają się znacznie szybszego rozwoju, który w tym przypadku jest niezmiernie ważny, aby sprostać olbrzymiej konkurencji ze strony wielkich korporacji. Możliwe też, że powstaną nowe dodatki do aplikacji, jak na przykład strony wiki, na których można by dyskutować o poszczególnych zmianach czy błędach. Pełny plan wdrożeniowy i harmonogram można znaleźć na stronie twórców.

źródło: stefanoforenza.com

Tagi: ,

Komentarze 3 comments
d3dik pisze...

A ktoś wie w czym jest napisane launchpad ? :>

Anonimowy pisze...

i co, teraz kazdy bedzie mial na swoim serwerze swojego launchpada do swojego projektu, a na launchpad.net pozostanie tylko ubuntu

Anonimowy pisze...

Launchpad jest napisany w Pythonie. Nigdzie jawnie napisanego tego nie zauważyłem, ale chwalą się, że jednym z fragmentów Launchpad'a jest Pythonowy OR/M Storm.

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety