Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 22 czerwca 2009

Przeglądanie plików na podstawie ostatniego odczytu - Nemo

Autor: , 08:50, poniedziałek, 22 czerwca 2009


Jakiś czas temu pisałem o Gnome Zeitgeist, który pozwalała na przeglądanie plików zależnie od czasu ich powstania. Tym razem przyjrzymy się aplikacji Nemo, która do sposobu przeglądania plików podeszła nieco inaczej. Tutaj dane są układane zależnie od czasu kiedy z nich ostatnio korzystaliśmy. Musze przyznać, że ten sposób wyszukiwania jest o wiele skuteczniejszy.

Po pierwszym uruchomieniu programu można nabrać mylnego wrażenia iż jest to kalendarz. No niestety jak na kalendarz byłby to bardzo ciężki program, który szuka nie wiadomo czego na dysku. My jednak wiemy dlaczego dysk po uruchomieniu jest przeszukiwany. Na szczęście w przypadku ext4 nie trwa to dłużej niż kilka minut.

W porównaniu do wcześniej wspomnianego ZeitGeist, jest to naprawdę niewiele czasu. Kolejną zaletą jest duża stabilność. Pomimo, że przeszukiwanie dysku nieco spowalnia komputer to Nemo nigdy nie zmienił swojego koloru na czarny.

Najważniejszy jest jednak dużo wygodniejszy interfejs. To nie jest już program stworzony w ramach ciekawostki, ale pełnoprawna wyszukiwarka. Jak widać na obrazku powyżej, wystarczy wybrać dzień by z listy plików łatwo otwierać ich podgląd.

Paczkę Nemo dla Ubuntu można pobrać z tej strony, natomiast źródła do własnoręcznej kompilacji znajdują się tutaj. Zachęcam do testowania.

źródło: webupd8.blogspot.com
Komentarze 0 comments

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety