Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 29 czerwca 2009

Tapety z nowego Ubuntu 9.10 Karmic Koala

Autor: , 09:20, poniedziałek, 29 czerwca 2009


Kolejna wersja Ubuntu ma nas zachwycić niezwykłym wyglądem. O ile nie są znane szczegółowe informacje dotyczące możliwych rozwiązań to powstało już wiele bardzo dobrych tapet z których jedną ujrzymy na pewno w Karmic Koala.

Kopiowanie tutaj poszczególnych grafik wraz z ich opisem chyba nie byłoby najlepszym pomysłem, zatem zapraszam serdecznie na stronę wiki.ubuntu.com, gdzie każdy z obrazków jest opisany i udostępniony na odpowiedniej licencji w pełnej rozdzielczości.

Ciekawe tapety proponowane do nowego Ubuntu znajdziesz również tutaj (abstrakcyjne), i tutaj (zdjęcia).

Tagi:

Komentarze 15 comments
Anonimowy pisze...

Niektóre propozycje całkiem niezłe.
Czekam z niecierpliwością na 9.10 ;)

piotr pisze...

no żebym mógł na każdym pulpicie mieć inną tapetę to bym ich więcej używał

Adrian Nowak pisze...

@Piotr Można tak ustawić, ale wtedy się ikony nie wyświetlają.

piotr pisze...

ja nie mam żadnej ikony na pulpicie . tylko avant . dasz linka jak to ustawić ?

Adrian Nowak pisze...

Kiedyś pisałem o tym tutaj. Mam nadzieję, że jest to nadal aktualny tekst bo ma ponad rok.

Qrjusz pisze...

Brzydkie są strasznie te tapety... Z edycji na edycję ubuntu miało poprawiać wygląd a jest coraz gorzej... Tanie filtry z Gimpa + średnio oryginalne koncepty. Szczęście że ten "duch koali" jest lepszy od "rozmazanej paćki kozicy"...

koliberek pisze...

@Qrjusz - Ależ siła Linuksa wynika z tego, że tworzy go społeczność. Chętnie obejrzałbym na przykład Twoje pomysły. Nie jestem specjalnym zwolennikiem tapet dostarczanych przez Ubunty i zwykle wygrzebuję sobie coś w Internecie. Gdybyś zaproponował coś naprawdę ciekawego może nie musiałbym szukać... Daj, proszę, linka do jakiejś strony, na której umieścisz kilka takich pomysłów (choćby w zarysie).

Anonimowy pisze...

@Adrian Nowak: nadal działa, i nadal nie pozwala na wyświetlanie ikon. Jakby wprowadzili toto do standardowych ustawień ubu byłoby znacznie lepiej. Standardowe tapety nadają się IMHO tylko do wymiany jakiekolwiek by one nie były. u mnie wygląda to tak: http://imgur.com/xbxrP.png

Adrian Nowak pisze...

OK, dzięki za informacje.

Anonimowy pisze...

Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Jest tyle ważnych rzeczy do naprawienia.
Jest tyle ważnych rzeczy do nauczenia a my tu o tapetach. Załamka.

Qrjusz pisze...

@koliberek : w porzadku zapoznałem sie z formularzem przesyłania tapet i cos zrobie od siebie:)

Anonimowy pisze...

ładne tapetki można znaleźć na http://www.deviantart.com/, abstrakcyjne, realne, podrasowane, w dużej rozdzielczości i na licencji CC, jedyny problem to wybrać :)

Anonimowy pisze...

Design to słaba strona Ubuntu, choć można to zastosować do wszystkich dystrybucji Linuksa. Kolorystyka "Ugier złoty" nie jest najlepszym pomysłem na promowanie czegokolwiek, gdyż w odczuciu odbiorcy ma nie przyjemne skojarzenia. Często spotykam się z negatywnymi reakcjami odbiorców na Ubuntu, tylko ze względu na pierwsze wrażenie po zainstalowaniu. I co z tego, że tłumacze im genialność tej dystrybucji, dla Zosi, Kasi, czy innej Zuzi jest brzydki i tyle, one chcą coś ładnego.

Agugucolors pisze...

Tapety są marnej jakości i niech najlepiej popracują nad normalnym skinem bo na razie te które dodali do dystra są kiepskie.

Anonimowy pisze...

ale moim zdaniem i tak powinni opracować możliwość umieszczanie różnych tapet i ikon ta pulpitach bo jest to jednak bardzo wygodna rzecz :D

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety