Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 13 czerwca 2009

Ubiquity (instalator Ubuntu) będzie wyświetlał prezentację

Autor: , 09:53, sobota, 13 czerwca 2009


Wygląda na to, że twórcy Ubuntu pozazdrościli nieco konkurencji, która to podczas instalacji systemu wyświetla różne hasła, jaki to ich system nie jest stabilny i szybki. Na Launchpadzie można znaleźć wątek Ubiquity Slideshow for Ubuntu, dotyczący nowego projektu.

Ubiquity, czyli instalator Ubuntu z płyty live CD, będzie w przyszłej wersji posiadał prezentację, która ma się uruchamiać podczas wgrywania systemu. Całość jest stworzona w standardach internetowych HTML i CSS, można zatem podejrzewać iż pokaz ma się otwierać w przeglądarce internetowej. Jak można dodatkowo przeczytać w pliku readme, każda z kart ma mieć rozdzielczość 700x420 pikseli aby dobrze pasować nawet do mniejszych ekranów. Całość prezentuje się tak:


Pytanie, czy takie coś jest w ogóle potrzebne? Mimo wszystko wydaje mi się, że tak gdyż wiele osób instaluje Ubuntu tak naprawdę niewiele o nim wiedząc. Sława Linuksa dla początkujących sprawia, że użytkownicy praktycznie bez żadnego przygotowania po prostu ściągają obraz z internetu i instalują go. W trakcie instalacji zamiast zabawiać się dołączonymi do systemu grami mogą się o nim sporo dowiedzieć.

źródła: blog.ibeentoubuntu.com, webupd8.blogspot.com

Tagi:

Komentarze 18 comments
Anonimowy pisze...

Jak dla mnie to może być, o ile nie będzie to przymulało samej instalacji. Wszak wszystko się wczytuje z płytki CD.
Ja podczas instalacji zazwyczaj i tak wyłączam monitor w cholerę :).

Martinex

Anonimowy pisze...

Słabo to graficznie się przedstawia, mandriva ma ładniejsze obrazki w trakcie instalacji :P. Jak dla mnie do bani pomysł i zupełnie nie mający sensu

mariom pisze...

Nie do mnie z tym. Jak już mam liveCD, z którego mogę zainstalować system to podczas instalacji odpalam pidgina i firefox'a. Nie mam chęci oglądać jakiejś prezentacji.

Anonimowy pisze...

~mariom wydaje mi się, że tuż przy lub po rozruchu z CD będzie możliwość wyboru: czy chcemy, czy nie chcemy prezentacji.

Anonimowy pisze...

o fuj, kojarzy mi się to z tymi propagandowymi hasełkami z instalacji xpeka, ble! ;)

koliberek pisze...

@panmusk - dokładnie tak samo mi się skojarzyło... Myślę, że to jest część kampanii, mającej przekonać do przejścia z Windy na Linuksa. O ile mnie bawiły do łez hasła reklamowe, pojawiające się od windows 2000 bodajże w czasie instalacji o tyle szary zjadacz komputerów może się poczuć swojsko, jak instalacja systemu operacyjnego będzie mu coś tam opowiadać. Ale byłoby miło jakby przed prezentacją pojawiło się pytanie, czy chcemy ją obejrzeć, bo jak się instaluje Ubuntu po raz kolejny, to te same obrazki mogą lekko denerwować :-)

marines pisze...

uważam, że to doskonały pomysł. pomoże początkującym odnaleźć rzeczy, których używają w Windowsie. :>

Anonimowy pisze...

niczym bajeczka na dobranoc dla instalującego w nocy system informatyka :)

kira pisze...

Za małe te obrazki. Nic na nich nie widać, a wycięty fragment okna nie oddaje jego istoty. Jeśli już wolałbym jeden ale wtopiony w tło.

Anonimowy pisze...

mi tam pomysł się podoba :)
każdy świeżak będzie mógł się troszeczkę oswoić z systemem zanim zacznie na mim pracować
tomek

pankamyk pisze...

a niech będzie! tyle, ze przypominają mi sie te bajeranckie screeny z instalacji win95 :) eh

ups5 pisze...

Pomysł jak pomysł. Zobaczymy jak skończą. Zastanawia mnie tylko, czemu pokazują Pidgina i Rytmboxa, skoro podobno mają z nich zrezygnować na rzecz Empathy i Exaile.

Anonimowy pisze...

Gdzie znajdę najnowszego snapshota daily z tą prezentacją?

Anonimowy pisze...

a najlepszym tekstem jest i tak ten z W98:
"... usiądź spokojnie i zrelaksuj się. System windows zostanie zainstalowany na Twoim komputerze ..."

glootech pisze...

Dzwonił Windows 95, chce swój pomysł z powrotem.

Anonimowy pisze...

Tak jest w Linuksie Paradus. Podczas instalacji wyświetlane są informacje o programach dołączonych do systemu. Świetna sprawa i powinno się takie pomysły powielać.

Enlik pisze...

Pardus raczej?

Anonimowy pisze...

W openSUSE ale chyba tylko wersja DVD też to jest

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety