Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

wtorek, 2 czerwca 2009

Wyłączanie powiadomień (potwierdzeń) o zamykaniu systemu

Autor: , 16:03, wtorek, 2 czerwca 2009


W najnowszej wersji Ubuntu utrudniono nieco zamykanie systemu, dodając końcowe okienko w którym mamy potwierdzić, iż rzeczywiście chcemy zakończyć pracę. Nie wiem jak Wam, ale mi takie rozwiązanie bardzo kojarzy się z tym stosowanym w Windowsie.

Pomimo iż takie coś trochę utrudnia życie to muszę przyznać, że raz uratowało mnie przed przypadkowym wyłączeniem komputera. Po prostu przyciski zmiany statusu komunikatora i zamykania systemu są zbyt blisko i nie trudno o pomyłkę.

Jeśli jednak ktoś chce sobie ułatwić nieco życie, można bez żadnych specjalnych wysiłków powrócić do rozwiązania stosowanego we wcześniejszych wydaniach. Wystarczy w tym celu kliknąć prawym przyciskiem myszy na aplet Gnome w którym zmienia się statusy i z menu kontekstowego wybrać preferencje.

Na samym dole znajdziemy opcję odpowiadającą za wyświetlanie opisywanych w tym tekście okienek. W każdej chwili można oczywiście bez problemu powrócić do wcześniejszych ustawień.

źródło: watchingthenet.com

Tagi: ,

Komentarze 13 comments
Anonimowy pisze...

szczerze mówiąc czekałem na artykuł, jak zmienić czas czekania na wyłączenie :p bo jakby dało się ustawić 5-10 sekund to byłoby dla mnie najlepiej. ;)

rryk pisze...

jedyne co znalazłem w gconf odnośnie tego powiadomienia to, to:

/apps/panel/applets/fast_user_switch_screen0/prefs/suppress_logout_restart_shutdown

Czyli po prostu to co wyżej zostało opisane, z tym że dla całego systemu^^

Anonimowy pisze...

tak się zastanawiam po co oni to coś zrobili?

kasia

pankamyk pisze...

rzeczywiście dobrze było tak jak było wcześniej. Adrian te ikonki donośnie zmiany statusu obok zegara to pierwsza rzecz, która usuwam po zainstalowaniu systemu

koliberek pisze...

Przyznam, że i mnie nieco wkurza to okienko, ale trochę mniej od czasu, kiedy któregoś razu przypomniałem sobie o czymś, co miałem jeszcze zrobić i udało mi się zatrzymać procedurę zamykania systemu. Okienko zostało i nie będę go wyłączać - 60 sekund to nie wieczność.
Za to dobrze jest wiedzieć jak to wyłączyć - ot, tak, na wszelki wypadek więc dzięki za tekst. Linuksa lubię między innymi właśnie za to, że ikonki mam takie jak lubię i tam, gdzie lubię, a nie takie i tam, gdzie jakiś mały miękki zarządzi :-)

Anonimowy pisze...

Też kiedyś tego szukałem, le znalazłem na Ubuntu forums ;)

Ale czy ktoś wie jak wyłączyć te koszmarne 3 sygnały z brzęczka systemowego przy kliknięciu na zamknij?

koliberek pisze...

Wyłączanie brzęczyka w tymże blogu:
http://www.ubucentrum.net/2009/03/szybkie-wyaczanie-gosniczka-systemowego.html

Anonimowy pisze...

mi niedawno zniknoł z panelu gnome przełącznik urzytkowników, można go jakoś dodać klilałem też ppm->dodaj do panelu, ale tam też go nie znalazłem idzie go jakoś doinstalować
kamil

koliberek pisze...

Obawiam się, że w Gnome nie ma czegoś takiego jak przełącznik uRZytkowników... może dlatego nie możesz go znaleźć. Poszukaj przełącznika uŻytkowników. Po angielsku nazywa się toto "fast-user-switch-applet" i polecenie

sudo apt-get install fast-user-switch-applet

powinno Ci pomóc.

Anonimowy pisze...

faktycznie zadziałało, Dzięki:)

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie, tylko dlaczego nowy sposób zamykania kojarzy Ci się z Windowsem? Przecież jest identyczny jak w OS X-ie. Dokładnie taki sam. W Windowsie XP, gdy zamykasz system pokazuje Ci się okno z ikonami "Wyłącz", "Uruchom Ponownie", "Wyloguj" (czy jakoś tak). W nowszych Windach wyłączenie następuje ok razu po kliknięciu "Zakończ".

Anonimowy pisze...

A mi się to rozwiązanie bardzo podoba, po pierwsze nie można przez przypadek wyłączyć systemu, a po drugie jak wychodzę z domu to muzyka może być włączona jeszcze przez minutę, a dopiero potem system się zamyka ;) Niby to mało, ale mi się podoba.

Anonimowy pisze...

Gdyby ktoś chciał wyłączyś to powiadomienie, polecam ten art: http://ubuntuguide.net/disable-60-seconds-delay-notification-in-ubuntu910karmic

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety