poniedziałek, 27 lipca 2009

Dodajemy repozytorium GetDeb.net do systemu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 27 lipca 2009


Witryny GetDeb.net nie trzeba przedstawiać żadnemu obytemu użytkownikowi Ubuntu. Można na niej znaleźć paczki Deb do prostej instalacji z najświeższymi wersjami pakietów, których próżno szukać w domyślnych repozytoriach systemu. Jeśli ktoś jednak chce takie repozytorium jednak mieć, pokażę jak to zrobić.

W tym celu wystarczy wykonać w konsoli jedno polecenie:
echo "deb http://getdeb.masio.com.mx/ jaunty/" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/getdeb.list && sudo apt-get update
Niezwykle proste, a jakie daje możliwości.. Od tej pory, wszystkie pakiety dostępne w GetDeb.net możemy w kilka chwil odnaleźć w naszym menedżerze pakietów bądź zwyczajnie zainstalować używając jednego polecenia w konsoli. Można już powoli zapomnieć o ręcznym pobieraniu paczek z witryny..

Jednocześnie, cały czas trwają prace nad PlayDeb.net, które jest dla odmiany oficjalnym projektem pozwalającym na łatwą instalację gier. Dokładniej o PlayDeb możesz przeczytać w archiwalnym wpisie: Łatwa instalacja gier w Ubuntu z Playdeb. Od tamtej pory nieco zdezaktualizowała się strona techniczna instalacji repozytorium, jednak napiszę o tym po raz kolejny gdy całość wyjdzie poza obszar testów.

źródło: webupd8.blogspot.com, www.genbeta.com
Komentarze 10 comments
blind pisze...

Dzięki Adrian! Nareszcie jakieś porządne repozytorium. :)

Anonimowy pisze...

Bajer informacja. Dzięki!

Anonimowy pisze...

a pub key ?

bolerro pisze...

"Jednocześnie, cały czas trwają prace nad PlayDeb.net, które jest"

Ten link do playdeb.net zaczyna sie ttp, a nie http ;D

Dzieki za info :D

GMIAZRECLIAN pisze...

echo "deb http://archive.getdeb.net/ubuntu jaunty-getdeb-testing apps games" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/getdeb-testing.list
wget -O- http://archive.getdeb.net/getdeb-archive.key | sudo apt-key add -

Źródło: http://wiki.getdeb.net/TestingRepository

Anonimowy pisze...

echo "deb http://getdeb.masio.com.mx/ jaunty/" | sudo tee -a /etc/apt/sources.list.d/getdeb.list && sudo apt-get update

..no dobrze, ale jak to teraz usunąć, bo po dodaniu - wyskakują mi same błędy, a manager aktualizacji nie reaguje na "usuń", gdy zaznaczam powyższy wpis. Chyba system się posypał po tym kliknięciu

GMIAZRECLIAN pisze...

Musisz się pozbyć pliku posiadającego w nazwie "getdeb", znajdującego się w katalogu /etc/apt/sources.list.d (oczywiście, trzeba to zrobić jako administrator).

Anonimowy pisze...

"..no dobrze, ale jak to teraz usunąć, bo po dodaniu - wyskakują mi same błędy, (...) Chyba system się posypał po tym kliknięciu" - Nic ci się nie posypało, czytaj jakie błędy, czasami aby skorzystać z programów z getdeb trzeba usunąc już ainstalowaną wersję z Ubuntowego repo a nawet którąś z zależności.

Anonimowy pisze...

już naprawiłem błędy, czytałem je oczywiście, ale nie mogłem nic zrobić, ale jakoś się udało po kilku resetach, czasem tak jest po dodaniu czegoś nowego. Dzięki

yooz pisze...

Bardzo pomocne, dzieki :>

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety