poniedziałek, 20 lipca 2009

Google Gears dla Firefoksa w Linuksie 64-bitowym

Autor: Adrian Nowak, 09:24, poniedziałek, 20 lipca 2009


Google Gears to oprogramowanie udostępniane w postaci wtyczki dla Firefoksa, pozwalające na korzystanie z różnego rodzaju narzędzi internetowych w trybie offline - podobnie jak w przypadku standardowych aplikacji dekstopowych.

Pomimo, że z wtyczki korzysta już bardzo wiele osób, gigant z Mountain View nadal nie stworzył jej odpowiedniej wersji dla systemów wykorzystujących 64-bitową architekturę. Jako, że całość dostępna jest w open source, zadania tego postanowił się podjąć jeden z użytkowników.

Jak pisze on w poście na swoim blogu, pobrał źródła, pozmieniał parę rzeczy i teraz całość działa bardzo dobrze w jego 64-bitowym Ubuntu. Jak zaznacza, nie testował swojej wtyczki jeszcze zbyt wydajnie, jednak do tej pory nie napotkał żadnych błędów takich jak zawieszanie się przeglądarki czy nadmierne użycie procesora.

Gotowy dodatek można pobrać stąd (format xpi). Myślę, że ten przykład wielu osobom uświadomi jak ogromna jest przewaga aplikacji open source'owych nad tymi z zamkniętym kodem.

Tagi: ,

Komentarze 3 comments
Anonimowy pisze...

Wreszcie, strasznie tego brakowało. :)

Lehr pisze...

to jak to jest że korporacja międzynarodowa nie potrafi przygotować wtyczki, a jeden gościu po prostu to robi i to działa?

Anonimowy pisze...

No i właśnie tak jak Adrian napisał: To powinno dać do myślenia tym, którzy tak bardzo wątpią w potęgę takich rozwiązań jak Linux czy ogólnie cały świat open source.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety