Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

czwartek, 2 lipca 2009

Instalacja aktualizacji bezpieczeństwa bez restartowania komputera z Ksplice

Autor: , 13:00, czwartek, 2 lipca 2009


Zwykle komputer osobisty wyłącza się chociaż na noc, gdy nie jest używany. Gdy jednak służy za serwer, ważne jest by pracował bez przerw, czyli miał wysoki procent uptime.

Po wgrywaniu różnego rodzaju aktualizacji często musimy uruchamiać ponownie komputer, co jest w wielu przypadkach bardzo niepożądane. Powstało zatem narzędzie Ksplice, które umożliwia instalowanie poprawek bezpieczeństwa kernela bez konieczności wyłączania maszyny.

Program można pobrać z tej strony w postaci pliku DEB. Następnie przy instalacji akceptujemy warunki korzystania z narzędzia i jest ono już właściwie gotowe do pracy.

Wystarczy jeszcze tylko wybrać przycisk "Install all updates" a poprawki będą wgrane automatycznie bez konieczności restartowania sesji.

Warto zaznaczyć, że w ten sposób nie zostaną wgrane standardowe aktualizacje oprogramowania, lecz jedynie krytyczne poprawki bezpieczeństwa.

źródła: Ksplice, Slashdot, Lifehacker
Komentarze 3 comments
Anonimowy pisze...

Czy instalowane w ten sposób poprawki działają od razu po instalacji? Jeśli tak to jak? Czy jest to może aktualizator z wyłączonym powiadomieniem mówiącym o wymogu uruchomienia ponownie. No bo np wyjdzie nowa wersja kernelka, która nie zawiera już krytycznej luki to w jaki sposób bez restartu maszyny podmienić uruchomiony kernel?

Anonimowy pisze...

w jaki sposób bez restartu maszyny podmienić uruchomiony kernel?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksplice

Cyryl Sochacki pisze...

fajnie ale bez x-ów to jak to się robi??

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety