sobota, 11 lipca 2009

Instalacja WeatherBug - widgeta do wyświetlania pogody

Autor: Adrian Nowak, 09:10, sobota, 11 lipca 2009


Pomimo, że w Ubuntu domyślnie instalowany jest aplet pozwalający na wyświetlanie pogody w jednym z pasków Gnome, to dla osób zainteresowanych prostymi prognozami powstał widget WeatherBug.

Aplikacja jest dostępna w postaci paczki DEB, więc instalacja sprowadza się do jej pobrania ze strony producenta (link do paczki), uruchomienia jej i podania hasła - prościej się nie da.

Po wgraniu dodatek uruchamiamy z menu 'Programy=>Akcesoria=>WeatherBug' i przechodzimy do konfiguracji.

Na początek zmieniamy jednostki z angielskich na metryczne i ustawiamy poprawną lokalizację. Dokonujemy tego wybierając z menu programu ikonkę klucza.

Jednocześnie, program cały czas wyświetla na panelu ikonkę z wartością temperatury za oknem. U mnie niezbyt dopasował się on do ciemnego motywu jaki posiadam, zatem na karcie 'System Tray' ustawiłem sobie odpowiednie kolorki.

Podobne efekty można osiągnąć po instalacji Google Gadgets, które są znacznie bardziej rozbudowane.
Komentarze 3 comments
Anonimowy pisze...

Bardziej podoba mi się to, co oferuje AWN, ale i tak korzystam z Conkiego z Pogodynką.

pankamyk pisze...

o ludzie paczka przy instalacji ściąga za sobą 16 pakietów :/ poza tym działa ok tylko jest jedno "ale" - całość nie wygląda jakoś ładnie graficznie :/

Anonimowy pisze...

Takie pytanko odnosnie Conkiego i Pogodynki. Wywalilo mi ostatnio taki blad zamiast danych o pogodzie:

Missing XOAP 'link' parameter

Domyslam sie ze chodzi o to iz nie ma podanej lokalizacji mojego miasta. Ale tydzien temu dzialao i nic nie zmienilem w ustawieniach. Kod miejscowosci jest ten sam. Mozliwe ze to serwer prosi teraz o inny format kodu miejscowosci ale skad ja mam go wziac? Pozdro.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety