wtorek, 28 lipca 2009

Linux Foundation wprowadza ..karty kredytowe

Autor: Adrian Nowak, 16:21, wtorek, 28 lipca 2009


Linux Foundation, które jest znaną wszystkim organizacją non-profit czuwającą nad rozwojem jądra Linux ogłosiło dziś ciekawe plany dotyczące wprowadzenia swoich własnych kart kredytowych znaczonych logiem Pingwinka.

Całość ma być kolejnym po pisaniu własnego kodu sposobem pomocy zwykłych użytkowników w rozwoju kernela a także jak zaznacza w swoim ogłoszeniu Jim Zemlin z Linux Foundation, "unikalną okazją do posiadania Pingwinka w portfelu".

Całość odbywa się poprzez partnera CardPartner, który oferuje karty z banku UMB Bank. Organizacja dostaje 50$ za każdą aktywowaną kartę, natomiast Linux Foundation zapewnia, że wszystkie zarobione w ten sposób środki będą przekazywane bezpośrednio na wspieranie rozwoju oprogramowania, którym się opiekuje. W Polsce niestety nie można póki co skorzystać z tej usługi, gdyż obejmuje ona jedynie mieszkańców USA. Według zapowiedzi, możemy się jednak spodziewać, że w przyszłości również w innych państwach będzie można wyrobić sobie tak efektownie wyglądające karty płatnicze.

Tak czy inaczej, bardzo ciekawe posunięcie, którego chyba nikt nie prorokował. Według mnie pomysł jest bardzo dobry i bardzo żałuję, że nie ma jeszcze możliwości wyrobienia takiej karty w naszym kraju.

źródła: techcrunch.com, linuxfoundation.org, ostatic.com
Komentarze 7 comments
Unknown pisze...

Czekam na polską edycję karty, jeśli warunki będą przyzwoite, to z chęcią zamienię swoją starą kartę na taką z Pingwinkiem :)

Anonimowy pisze...

ja tez

Kozioł pisze...

Phe, w Polsce któryś bank umożliwia wstawienie własnej foty. Bawcie się.

Unknown pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
EuGene Wolfe pisze...

@Kozioł

Chyba nie uchwyciłeś wyższego celu w całym przedsięwzięciu.

ShAkO pisze...

fajny pomysł, jeśli się u nas pojawi taka możliwość to z chęcią wyrobie sobie taką kartę

Kozioł pisze...

EuGene, uchwyciłem. Rzuciłem tylko propozycję dla niecierpliwych. :)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety