sobota, 4 lipca 2009

Linux wita Microsoft w serwisie społecznościowym Twitter

Autor: Adrian Nowak, 09:32, sobota, 4 lipca 2009


Jako, że od paru tygodni piszę bloga WebPuls.pl dotyczącego internetu (zapraszam serdecznie zainteresowanych tą tematyką), natknąłem się na bardzo ciekawe wydarzenie, które dotyczy Linuksa, Microsoftu i świetnie wpisuje się w weekendowy luźny nastrój.

Za granicą trwa obecnie prawdziwe szaleństwo na punkcie serwisu Twitter, gdzie każdy może prowadzić mikrobloga (treść notki to maksymalnie nieco ponad 100 znaków). Wiele dużych firm ma już tam swoje konta, które dzięki funkcjom Twittera można prosto obserwować. Jest to zatem świetny sposób na śledzenie nowości w danych obszarach internetu.

Jakiś czas temu powstało także oficjalne konto Linux, na którym przekazywane są ciekawostki i informacje o poprawkach w jądrze. Ciekawie zaczęło się jednak robić dopiero gdy na Twittera sprowadził się Microsoft. Jak na wysoką kulturę Pingwinka przystało, przywitał on Microsoft, pisząc u siebie: “Welcome to Twitter, @Microsoft!” (Witamy na Twitterze, Microsofcie!).

Wypowiedź ta przez jakiś czas pozostawała bez komentarza giganta z Redmond, wydawało się więc, że w ogóle nie ma zamiaru na nią odpowiadać. Microsoft stanął jednak na wysokości zadania witając się uprzejmie z kolegą po fachu: "@Linux thanks, nice to be here" (Dzięki Linuksie, miło tu być).

Cóż, miły dialog konkurencyjnych od zawsze instytucji do świetny akcent, jednak chyba nie wróży szybkiego zakończenia wojny między systemami operacyjnymi. Pomimo wszystko, cieszy fakt, że w IT jest jeszcze miejsce na takie koleżeńskie epizody.

źródło: techcrunch.com; fot: flickr/will hybrid

Tagi:

Komentarze 9 comments
Unknown pisze...

Adrian płodny jesteś jeśli chodzi o artykuły :D Ile dziennie piszesz? Chciałbym mieć tyle czasu aby pisać tyle artykułów.

Adrian Nowak pisze...

Pisze 5-10 dziennie, to nie jest jakoś specjalnie dużo jak się pisze o tym co się lubi. :)

Anonimowy pisze...

Ciekawe O_o

Tak powinno być :)

EROSMRW

rryk pisze...

A to tak wygląda pocałunek judasza pomiędzy Microsoftem a Linuksem ^^

Zoja pisze...

No i kto wita kogo w świecie nowych rozwiązań :)

Anonimowy pisze...

Oh gdyby to był prezydent z premierem.. och gdyby

Anonimowy pisze...

co powiecie żeby zrobić jakąś niewinną aferkę na twitterze? Linux vs. MS? Byłoby ciekawie ;)

Anonimowy pisze...

http://szkola.wp.pl/kat,108824,title,Wymieniaja-w-szkolach-system-operacyjny,wid,11284846,wiadomosc.html?ticaid=18542

:)

Anonimowy pisze...

I wlasnie tego romansu powstal Windows Subsystem for Linux :D

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety