sobota, 18 lipca 2009

LiveAndroid - przetestuj system Google dla netbooków

Autor: Adrian Nowak, 09:58, sobota, 18 lipca 2009


Jakiś czas temu pisałem o tym jak uruchomić SDK z Google Android przeznaczone oczywiście stricte dla telefonów. Niektórych może zainteresować fakt, iż około dwa tygodnie temu wydano drugą już wersję systemu LiveAndroid, który pozwala na uruchomienie systemu Google w netbookach.

Całość jest banalnie prosta, gdyż twórcy udostępnili zwyczajne obrazy płyt ISO, które można wypalić na płycie bądź przetestować na przykład w xVM VirtualBox bądź VMware.

Na stronie projektu można pobrać wcześniej wspomniane obrazy. Polecam pobieranie z torrentów bądź RapidShare, gdyż takim przypadku nie trzeba łączyć dwóch plików obrazu.

fot: appscout.com
Komentarze 4 comments
Anonimowy pisze...

Podobno cel dla kolejnych wersji to zrobienie prawdziwego używalnego systemu.

Anonimowy pisze...

Na netbooki google niedawno oglosilo nowy projekt pt 'chrome os', wydaje sie ze interfejs bedzie lepiej do nich przystosowany, wcale bym sie nie zdziwil gdyby aplikacje byly przenaszalne

Anonimowy pisze...

Czy u was też jest jakieś dziwne zdjęcie w DevTools w Raw Image Viwer? Chyba znalazłem eastern eggs xD

Dragonn

Cezary pisze...

nie wiem jak u Was, ale u mnie kursor myszy jest ledwo widoczny (VirtualBox, obraz LiveCD zamontowany jako drive dla maszyny).

Poza tym trochę mnie zdenerwował brak typowych przycisków do obsługi okien (zamknij itp.), ale w końcu to jest system na urządzenia przenośne i dopiero "wraczkowuje" na komputery...

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety