sobota, 25 lipca 2009

Prosta konwersja filmów do YouTube

Autor: Adrian Nowak, 11:16, sobota, 25 lipca 2009


Obecnie wstawianie filmików na YouTube stało się tak popularne, że wiele urządzeń potrafi nawet zapisywać obraz w odpowiednim formacie. Oczywiście można także wysyłać filmy, które zostaną skonwertowane po stronie witryny, jednak często niepotrzebnie obniża to jakość obrazu i wydłuża czas wysyłania pliku.

Proste narzędzie o wdzięcznej nazwie Linux video converter, które można pobrać stąd pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Sama nazwa jak i opis jest trochę nietrafiona, gdyż właściwie jedynym co potrafi program jest konwertowanie naszego wideo do rozmiarów 320x240 px w odpowiedniej dla YouTube jakości. Z tego co sprawdziłem, typowy materiał wideo jest dzięki temu od kilku do kilkunastu razy lżejszy.

źródło: webupd8.blogspot.com

Tagi: ,

Komentarze 3 comments
mariom pisze...

Będę musiał przetestować. A filmy 'kwadraci', czy pozostawia proporcje obrazu? (bo filmy są w 16:10/16:9) Jak nie to w sam raz, bym używał do konwersji na telefon ;)

Anonimowy pisze...

Adrian mam pytanie do Ciebie? Czy może miałeś taką sytuacje,gdy podczas oglądania filmiku na Youtube w pewnym momencie film się zacina.To wygląda na jakiś atak,nie wiem jak temu zaradzić.Czy jest na taką sytuacje jakieś rozwiązanie?

Adrian Nowak pisze...

Nie miałem takiej sytuacji..

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety