niedziela, 26 lipca 2009

Rozmawiaj ze znajomymi z Facebooka w Pidginie

Autor: Adrian Nowak, 12:59, niedziela, 26 lipca 2009


Facebook to jeden z serwisów społecznościowych, które mogę z czystym sumieniem polecić. Pomijając to, że jest to obecnie największa witryna tego typu na świecie to panuje tam zupełnie inna kultura niż ta z którą można się spotkać w polskich "społecznościówkach".

Ostatnio Bill Gates skarżył się, że dostał już ponad 10 tysięcy zaproszeń do znajomych na Facebooku. Jeśli również masz spore grono znajomych zarejestrowanych w witrynie, warto dodać konto Facebooka do Pidgina, dzięki czemu będziesz mógł z nimi rozmawiać o wiele wygodniej. Domyślnie wszystko odbywa się przez okienko otwarte na stronie internetowej.

Aby móc wygodniej rozmawiać wystarczy zainstalować dodatek pidgin-facebook. Jest on co prawda dostępny w repozytoriach Ubuntu, jednak aby mieć najnowszą wersję najlepiej wgrać go z paczki DEB dostępnej tutaj.

Po wgraniu uruchamiamy ponownie Pidgina i dodajemy nowe konto - oczywiście Facebook. Podajemy tylko adres e-mail i hasło a za chwilę na naszej liście powinny się pojawić kontakty, które nawiązaliśmy w serwisie.

źródło: linuxologist.com

Tagi:

Komentarze 7 comments
Anonimowy pisze...

ememm.... jak to zainstalować? :P

Adrian Nowak pisze...

Otwórz paczkę pod linkiem z plikiem DEB. Instalacja rozpocznie się sama.

Anonimowy pisze...

Facebook to taka trochę większa "Nasza klasa".To nie dla mnie.Ale to wyłącznie moja opinia.W końcu internet służy do komunikacji między ludźmi.Ale ja jakoś nie lubię!

Anonimowy pisze...

dobra wtyka, korzystam już od jakiegoś czasu :)

Anonimowy pisze...

Na innych klientach Jabber można zrobić to samo o ile obsługują transporty i o ile serwer je obsługuje ;)

Kazislav pisze...

O ile i O ile :)

Anonimowy pisze...

Kiedy otwieram plik wywala mi komunikat Plik /tmp/pidgin-facebookchat-1.60-1.deb nie może zostać otwarty, ponieważ powiązana z nim aplikacja pomocnicza nie istnieje. Zmień powiązania dla tego typu pliku w preferencjach.

Co robię źle - przesiadłem sie na linuxa dosłownie przed chwilą.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety