piątek, 24 lipca 2009

Sterowanie głośności w Karmic Koala znów w pionie

Autor: Adrian Nowak, 09:42, piątek, 24 lipca 2009


Jak donoszą nasi zagraniczni znajomi, wprowadzona niedawno pozioma regulacja głośności zostanie znów zamieniona na pierwotny, pionowy pasek.

Wielu użytkowników, między innymi w tym bugu, skarżyło się iż nowy sposób sterowania jest nieintuicyjny. Jeden z nich wspomniał dobitnie:
How can someone turn the volume "UP" or "DOWN" if it's left and right?
Całość jest o tyle ciekawa, że wspominana regulacja głośności była jednym z bardzo niewielu elementów stylistycznych, które zmieniono w najnowszym Ubuntu 9.04. Zdecydowanie nie widać tu konsekwencji, jednak dobrze, że ponad tym jest głos użytkowników.

Ubuntu 9.10 zaskoczy nas jednak także innymi usprawnieniami z których wiele wymieniono na liście One Hundred Paper Cuts.
Komentarze 20 comments
Asgard pisze...

popieram, pion lepszy

Anonimowy pisze...

głupotami się zajmują... niech zrobią tak by ten dźwięk działał. Np stara sprawa gadasz przez skype? no to nic innego nie usłyszysz.

Anonimowy pisze...

I po co było się na siłe szarpac i zeby byc innym niz MS? Nie trzeba byc innym bo sie kola juz nie wymysli tylko lepszym, stabilniejszym, lepiej dopracowanym. A z tym ostatnio słabo :-(

dervsh pisze...

niech zrobią żeby nie działał jak się włacza Mute... bo w flashu działa... swoją drogą - da się to zrobić wykorzystując Pulse (aby można było wybrać, że konkretna aplikacja nie ma mieć dzwięku, albo jedną lekko przyciszyć) - Adrian - jeśli by Ci się chciało mógłbyś to ładnie opisać w jakimś poście :)

Adrian Nowak pisze...

@nme Coś takiego można zrobić bardzo łatwo wykorzystując ten poradnik.

Anonimowy pisze...

Mi sie podoba regulacja głośności jaka jest w 9.04, ładniej wygląda, co z tego że sterujemy między prawą a lewą stroną gdy z jednej mamy plus a z drugiej minus... Ja nie mam tak jak ktoś tu napisał że tylko jedną rzecz mogę odtwarzać, mogę kilka, nic nie zmieniałem w standardowych ustawieniach dźwiękowych...

Anonimowy pisze...

Pierdołami się zajmują.
Jak to takie ważne, to niech będzie opcja czy suwak ma być pionowy czy poziomy.
A zresztą przez dziesięciolecia podgłaśniano przekręcając zgodnie z kierunkiem zegara :-), więc przyzwyczajenie powinno być raczej na obrót a nie na pion czy poziom.

Głośność powinna być regulowana np. poprzez naciśnięcie spacji (albo innego łatwo dostępnego przycisku) i ruch pokrętłem myszki.
Co wy na to?

Adrian Nowak pisze...

Jak dla mnie, chyba w pionie jest najwygodniejsze.

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie, za dużo krzyku o nic. Moje zdanie jest takie, że poziomy jest/był lepszy. Co do jego braku intuicyjności... ostatnio pionowy regulator głośności widziałem w ustawieniach dźwięku Windows. Począwszy od któregokolwiek odtwarzacza multimediów, skończywszy na osadzonych na stronach www klipach (YouTube, Vimeo) wszędzie mamy do czynienia z poziomym paskiem... Jednym słowem - jedna wielka bzdura. Jeśli już by mieli się zajmować takimi drobiazgami mogą równie dobrze dać każdemu wybór - jak by chciał by mu pasek sterczał...

Anonimowy pisze...

mój komentarz:
http://www.muzungu.pl/2009/07/24/linux-ubuntu-sterowanie-glosnosci-w-karmic-koala-znow-w-pionie/

Anonimowy pisze...

@nme
Nie wiem jak innym ale mój lapek z 9.04 na pokładzie po wciśnięciu mute milczał całkowicie włącznie z flashem ;)

panjandrum pisze...

Popieram przedmówców, w pionie lepiej. Faktycznie głupotami się zajmują, no ale to dopiero alpha.

Anonimowy pisze...

Powinno zostać jak jest obecnie. Nie bądźcie stetryczali ;-) zmiany są ok.

Anonimowy pisze...

Żenujące... z wytęsknieniem wyczekiwałem na 9.04, zainstalowałem i co... wifi znów nie działa (Brodadcom). Zamiast skupić się na meritum i tym co naprawdę może ludzi odstręczać od Linuksa (kompatybilność), oni toczą jałowe spory "regulacja głośności lepsza w pionie czy poziomie", zaś twórca Ubuntu wydziwia na temat nowych powiadomień. Nie piszcie tylko, że można przez ndiswrappera etc., albo, że to nietypowa karta wifi. W świat poszły setki tysięcy laptopów z tym sprzętem, a oni zamiast zatrudnić kogoś do napisania porządnych i działających sterowników rozdmuchują debaty dotyczące sztucznie wytworzonych problemów (zaraz będzie: czy menu programy/miejsca/system powinno być domyślnie z lewej czy z prawej strony paska u góry ekranu?). Sorry za gorycz, ale dla mnie tak to trochę wygląda...

Anonimowy pisze...

a mi się podoba te w lewo i w prawo :P

blind pisze...

Co za różnica? Pion czy poziom. Zróbcie sobie skrót klawiszowy do zmiany głośności i to będzie najwygodniejsze rozwiązanie. :)

Anonimowy pisze...

Problem jak anonim pisal jest żenujący.Albo sie nie starają albo idą na łatwizne i rozwiązują problemy które w żeczywistości nikogo nie interesują KUPA

Anonimowy pisze...

Powinno byc tak ze ta regulacje glosnosci mozna zrobic i w pionie i w poziomie czyli jak kto chce i tak by bylo najlepiej.

Unknown pisze...

dla mnie poziomy bardziej się podoba, wygląda oryginalnie. a po za tym i tak zmieniam głośność najeżdżając myszą na głośnik i ruszając kółkiem myszy.

Anonimowy pisze...

@QkiZ Dzięki wielkie :D, dowiedziałem się od ciebie że nie muszę klikać na głośnik tylko kółkiem kręcić :p

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety