poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Dropbox z synchronizacją w sieci LAN przez P2P

Autor: Adrian Nowak, 10:26, poniedziałek, 10 sierpnia 2009


Pojawiła się kolejna wersja testowa popularnego programu Dropbox, który jest bezpośrednią konkurencją dla wprowadzonego niedawno Ubuntu One. Tym razem warto o niej wspomnieć ze względu na unikalną funkcję jaką jest synchronizacja plików w sieci LAN.

Do tej pory aby zsynchronizować dokumenty między dwoma dowolnymi komputerami musiały być one najpierw wysłane na serwer a następnie przez klienta na drugiej maszynie pobrane na dysk. Nie muszę chyba dodawać z jak dużym obciążeniem sieci i transferu się to wiązało. Nowa funkcja Dropboksa to duży krok naprzód, choć jak podkreślają twórcy wszystko jest jeszcze w fazie bardzo eksperymentalnej.

Aby przetestować nowego Dropboksa w wersji 0.7.2, należy najpierw zatrzymać działanie aktualnej i pobrać odpowiednie archiwum (do katalogu domowego) umieszczone na forum deweloperów. Jak podają twórcy, następnie wystarczy wykonać polecenia w katalogu domowym:
rm -r .dropbox-dist/
tar xzf dropbox-lnx.x86-0.7.2.tar.gz # or x86_64
Jeszcze nie testowałem całości u siebie, gdyż na Dropboksie umieszczonych mam kilka bardzo ważnych plików, jednak trzeba przyznać, że powoli konkurencja dla Ubuntu One staje się coraz silniejsza.

źródło: linuxundich.de

Tagi: ,

Komentarze 2 comments
garfield- pisze...

gdyby tak filezaar sie pojawilo to by bylo cos ...

Unknown pisze...

„Jeszcze nie testowałem całości u siebie, gdyż na Dropboksie umieszczonych mam kilka bardzo ważnych plików”

Skoro te pliki są takie ważne to dlaczego nie trzymasz ich u siebie na dysku (i backupów na kilku innych dyskach), tylko trzymasz je w medium któremu sam nie ufasz?

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety