poniedziałek, 10 sierpnia 2009

GNOME 3 z kontrolą rodzicielską w Zeitgeist

Autor: Adrian Nowak, 17:43, poniedziałek, 10 sierpnia 2009


Jak donosi jeden z deweloperów aplikacji Zeitgeist, która ma zmienić podejście do przeglądana plików na dysku, w przyszłości narzędzie to będzie zawierało bardzo rozbudowany system kontroli rodzicielskiej, co w połączeniu z informacją, iż Linux ma być popularyzowany w szkołach jest świetną nowiną.

Seif Lotfy pisze na swoim blogu, że Zeitgeist może być wdrożone do GNOME jako opcjonalny moduł już w wersji 2.28 by zostać ostatecznie zaimplementowane do wersji 3.0 - nadal jest to jednak obiektem dyskusji społeczności.

Pomysł na rozwiązanie ochrony rodzicielskiej jest bardzo prosty. Podczas wczytywania informacji o plikach Zeitgeist będzie w ich tagach oraz niemal wszystkich dostarczonych mu informacjach wyszukiwał słowa kluczowe, które znajdą się na jego czarnej liście. Jeśli taki przypadek nastąpi, zostanie wyświetlony monit o podanie hasła.

Jako, że jest to dopiero pomysł wysunięty przez dewelopera, będziemy jeszcze musieli trochę poczekać na jego wdrożenie, jednak chciałem zaprezentować wam ten pomysł już teraz. Według mnie jest to całkiem ciekawa koncepcja, która powinna być także do włączenia w Nautilusie, gdyż obecnie różnego rodzaju aplikacje mające pomagać w kontroli rodzicielskiej są dość trudne w obsłudze dla początkującego użytkownika.

Co o tym myślicie o takim rozwiązaniu?

Tagi: ,

Komentarze 5 comments
ShAkO pisze...

Znakomity pomysł, jestem Za..

mariom pisze...

I będzie gorzej z hackowaniem niż 'Opiekun Ucznia' co blokuje wikipedie i 3/4 yt?

Anonimowy pisze...

Oczywiscie ze bedzie gorzej, bo powiedz mi w jaki sposob uzyskasz haslo do katalogu root aby zmodyfikowac pliki (: ?

krefik pisze...

no ok, 6-7 latki może tak od razu nie obejdą...

Anonimowy pisze...

Głupota, wystarczy mc i po zabezpieczeniu

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety