sobota, 22 sierpnia 2009

GNOME Control Center - Panel sterowania dla Ubuntu 9.10

Autor: Adrian Nowak, 11:00, sobota, 22 sierpnia 2009


Kolejna wersja Ubuntu to wiele zmian, głównie drobnych poprawiających jedynie wygodę korzystania z systemu. Znajomy Joey Elijah podrzucił ciekawą informację o tym, iż w Ubuntu 9.10 pojawi się tajemniczy GNOME Control Center czyli odpowiednik windowsowego panelu sterowania.

Trzeba przyznać, iż takie zebranie w jednym miejscu najważniejszych ustawień jest bardzo przydatne, szczególnie dla początkujących, którzy nie zawsze wiedzą w jakim menu mają odnaleźć odpowiednie ustawienia.

Co jednak ciekawe takie narzędzie już znajduje się w Ubuntu! Nie jest jednak w żaden sposób wyeksponowane, zatem pewnie niewiele osób o nim słyszało. Można je uruchomić wpisując w konsoli:
gnome-control-center

W Ubuntu 9.10 taki panel sterowania ma być wyeksponowany bezpośrednio w menu System. Patrząc na screeny nie jest on jakoś specjalnie niesamowity graficznie dla tego pojawiają się także inne propozycje:

NewLook_1_Smaller

Control-Center_LIST-VIEW

Control-Center_2

Wiecej można znaleźć na live.gnome.org. Obecnie nie wiadomo jeszcze jaki kształt obejmie to narzędzie w Ubuntu 9.10, tak czy inaczej perspektywy są bardzo obiecujące.


blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety