czwartek, 27 sierpnia 2009

Humanity: Zaktualizowane ikony Human już do pobrania

Autor: Adrian Nowak, 18:52, czwartek, 27 sierpnia 2009


home_folder_icons
Ubuntu już od pierwszych wersji wita nas niezmiennie tym samym motywem o nazwie Human. W związku z intensywnymi pracami nad Ubuntu 9.10 Karmic Koala zaprezentowano nowy zestaw odświeżonych ikon bazujących na tej kolorystyce. Oczywiście pokażę jak wgrać je we wcześniejszych wersjach systemu już teraz.

Całość jest jeszcze na etapie wykańczania, zatem najlepiej wgrać ikony z repozytorium by później ewentualne nowości były pobierane razem z aktualizacjami. Dodajemy zatem do listy repozytoriów linijki (zobacz też: Dodawanie repozytoriów):

deb http://ppa.launchpad.net/kwwii/ppa/ubuntu jaunty main
deb-src http://ppa.launchpad.net/kwwii/ppa/ubuntu jaunty main

Po odświeżeniu listy repozytoriów wydajemy w konsoli polecenie instalacji nowych ikon:
sudo apt-get install humanity-icon-theme
Aktywujemy je uruchamiając menedżer motywów 'System=>Preferencje=>Wygląd'. Następnie zaznaczając aktualny motyw wybieramy przycisk 'Dopasuj' i przechodzimy do zakładki 'Ikony' w której można znaleźć nasze Humanity.

Jak widać procedura ta jest w stu procentach bezpieczna, gdyż nie usuwa standardowych ikon z motywu Human, zatem w każdej chwili można do nich bez problemu powrócić.

W międzyczasie powstało też kilka ciekawych motywów dla systemu, które zapewne trafią do domyślnej instalacji Karmic Koala. Najciekawszym poświęcę jeden z najbliższych wpisów, chociaż one także póki co są jeszcze bardziej projektami niż działającymi częściami systemu.

Wracając jeszcze do ikonek, momentami widać w nich bardzo dużą inspirację systemem Mac OS, co można dostrzec chociażby na grafikach zasięgu sieci czy baterii (na obrazku po prawo). Są one właściwie niemal analogiczne do tych z Maca i nie wiem czy jest to dobra droga na poprawę wyglądu Linuksa. Nie da się jednak ukryć, że całość wygląda teraz o wiele estetyczniej.

źródło: d0od.blogspot.com

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety