niedziela, 23 sierpnia 2009

Humor: Wiewiórka zatrzęsła światem Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 09:48, niedziela, 23 sierpnia 2009


W ostatnich dniach internet szybko wypełniają zdjęcia z tajemniczą wiewiórką w tle, która miała swój udział w wielu ważnych wydarzeniach historycznych. Jak się okazuje, tajemniczy futrzak wdarł się także do świata Linuksa i narobił w nim niezłego zamieszania.

Nasza redakcja dotarła do niepublikowanych wcześniej zdjęć, które rzucają nowe światło na historię Linuksa. Jaką rolę odegrała w nich wiewiórka? Zobaczcie sami.

Linux Conf 2003 - Linus Torvalds zdejmując kostium Pingwinka
przygląda się z podziwem wiewiórce


Zainteresowanie wiewiórkami twórcy Linuksa było przez długi czas skrzętnie ukrywane przez wszelkie media. Znane pismo komputerowe Chip udostępniło nam na wyłączność zdjęcie:

Podczas wywiadu z dziennikarzem Chipa, twórca Linuksa
przyjaźnie głaszcze udomowioną wiewiórkę.

Jak się okazuje, niewyjaśnionych związków z gryzoniami jest więcej. Również Richard Stallman, twórca Free Software Foundation w początkach swojej działalności przy tworzeniu ruchu GNU dał się sfotografować ze swoim zwierzakiem. Do tej pory szczegół ten pozostawał niedostrzegany, jednak obecnie cała sprawa nabrała nowego światła.

Richard Stallman, rok 1985 - zdjęcie w swoim warsztacie

Najostrzejsze zarzuty padły jednak dopiero wczoraj, gdy Linusa posądzono o to, iż część kodu Linuksa które do tej pory przypisywał sobie mogły być autorstwa tajemniczej wiewiórki. W godzinach wieczornych zwołano konferencję z deweloperami jądra do której wstępu nie miały media. Dzięki jednej z czytelniczek otrzymaliśmy jednak zdjęcie wykonane telefonem:

Linus Torvalds - 2009, - konferencja kryzysowa

Nie wiadomo jak dalej potoczy się sprawa tajemniczej wiewiórki, jednak już od jakiegoś czasu Linus Torvalds wycofywał się z części projektów programistycznych w które był zaangażowany. Niektórzy analitycy twierdzą, iż mógł to być przejaw przejęcia futrzaka przez Google, które chce go wykorzystać przy budowie własnego systemu operacyjnego o nazwie kodowej Chrome OS.

Jeśli macie dostęp do jakichkolwiek archiwalnych zdjęć z guru świata open source i bohaterskim zwierzęciem dajcie koniecznie linki w komentarzach. Aha, tutaj znajduje się podobizna wiewiórki.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety