piątek, 7 sierpnia 2009

Instalacja motywów w Chromium i Chrome

Autor: Adrian Nowak, 10:10, piątek, 7 sierpnia 2009


Przeglądarka od Google rozwija się bardzo szybko. Pomimo, że ostatnio trochę mnie zdenerwowała to jednak cieszy fakt, iż szybko poprawiono usterkę - to chyba najważniejsze bo błędy tak czy siak będą się zdarzały, grunt aby je sukcesywnie naprawiać.

Tak czy inaczej, Google udostępniło ostatnio kilka ciekawych motywów dla swojej przeglądarki (zarówno Google Chrome i Chromium) zatem przyjrzymy się im nieco bliżej.

Wszystkie tematy znajdziesz na stronie tools.google.com. Do niedawna była ona jeszcze wyłączona, ale teraz oferuje już dość pokaźną kolekcję.

Instalacja nowego motywu sprowadza się do kliknięcia w przycisk Apply Theme. Po pobraniu będzie on automatycznie włączony. Przyznam, że zaskoczyła mnie taka prostota, gdyż nawet popularny Firefox wymaga ponownego uruchomienia programu i znacznie dłuższego czasu oczekiwania.

Wszystko jest o tyle ciekawe, że niektóre motywy są po prostu nieużywalne - niesamowicie biją po oczach:

Rozumiem jednak, że postawiono na różnorodność. Póki co nie udostępniono żadnego narzędzia to samodzielnego tworzenia motywów, także po zmianie rozszerzenia pliku z motywem i jego rozpakowaniu otrzymujemy niezbyt ciekawe rzeczy. Czekam zatem na dalszy rozwój Chromum, które nie da się ukryć, jest znacznie szybsze od konkurencyjnych przeglądarek.
Komentarze 6 comments
Anonimowy pisze...

hehehe chromium-oczojebne.png :)

Anonimowy pisze...

A można w Chromium zaimportować zakładki z Firefoxa?

Anonimowy pisze...

Można zaimportować zakładki i ustawienia z Firefoxa. Kliknij na drugą ikonkę za paskiem adresu w kształcie klucza płaskiego i wybierz import bookmarks and settings

Anonimowy pisze...

Bo to oczojebne Chromium ma być, jak rozumiem, motywem przezroczystym. A że nie działa na Linuksie...

Anonimowy pisze...

Nie da się wysyłać komentarzy na Operze, oblookaj to.

Anonimowy pisze...

..LOL
temat i...zero odp na niego mam pobrany temat na pulpicie i co dalej...odp radz sobie sam....ZENADA

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety