poniedziałek, 24 sierpnia 2009

JDownloader 0.7 z nowym interfejsem już dostępny

Autor: Adrian Nowak, 13:00, poniedziałek, 24 sierpnia 2009


Po premierze poprzedniej wersji JDownloadera, jednego z najbardziej uznanych programów do pobierania plików z RapidShare i innych serwisów hostujących pliki, wielu użytkowników (w tym ja) narzekało na toporny interfejs, który działał bardzo wolno. Aby aplikacji dało się normalnie używać trzeba było zmienić domyślny styl. Wersja 0.7 to całkowite zaskoczenie, gdyż twórcy jeszcze raz odmienili całkowicie GUI swojego narzędzia.

Najnowszą wersję można pobrać jak zawsze ze strony twórców. Tym razem aplikacje wyposażono w prosty konfirurator, który jest przy pierwszym starcie. JDownloader jak zwykle włączamy poleceniem:
java -jar /sciezka/do/jdownloader.jar
Chętni mogą także utworzyć sobie skrót na pulpicie lub w menu wklejając do edytora tekstu następującą treść:
[Desktop Entry]
Type=Application
Categories=Network
Icon=/home/adrian/JDownloader/jd/img/logo/jd_logo_54_54.png
Name=JDownloader
Comment=Pobieranie z RapidShare
Exec=java -jar
/home/adrian/JDownloader/JDownloader.jar
Terminal=false
Ścieżki zaznaczone na czerwono trzeba będzie najprawdopodobniej zamienić na własne. Po zapisaniu pliku powinien to być standardowy aktywator.

Szczegółowy opis nowości w JDownloaderze po polsku znajdziecie na stronie twórców, jednak według mnie najważniejsze jest to, że wreszcie można bardzo wygodnie pobierać pliki a aplikacja jest szybka i wygląda bardzo przyzwoicie. Niestety poprzez to, że narzędzie jest napisane w Javie, zawsze będzie ono nieco mniej wydajne niż konkurencyjne programy takie jak wcześniej opisywany Tucan.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety