poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Pidgin jednak zostanie w Ubuntu?

Autor: Adrian Nowak, 19:19, poniedziałek, 24 sierpnia 2009


Najnowsza wersja Ubuntu 9.10, której premiera planowana jest na październik (bardzo możliwe, że nawet na ten sam dzień co Windows 7), miała do tej pory niemal na pewno zawierać komunikator Empathy jako następce Pidgina. W związku z ostatnimi wydaniami, fani Pidgina mogą mieć jednak znów nadzieję, że w kolejnym Ubuntu zobaczą domyślnie swój ulubiony komunikator.

Wszystko za sprawą tego, że Pidgin 2.6 radzi sobie już obsługą rozmów audio-wideo, które do tej pory oferowało jedynie Empathy. Obrońcy nowego komunikatora wspominają jednak, że Empathy (Telepathy framework) posiada obsługę zdalnego udostępniania pulpitu, która prawdopodobnie nigdy nie będzie zaimplementowana do Pidgina.

Nawet jeśli nie wszystko jest jeszcze tak jak być powinno to zdecydowanie Pidgina można uznać za bardziej przyjazny dla użytkowników. Szczególnie jeśli chodzi o nasz kraj, gdyż w odróżnieniu od Empathy bardzo dobrze radzi on sobie z obsługą protokołu Gadu-Gadu (od niedawna także z avatarami). Zapraszam też do wpisu: Pidgin kontra Empathy.

Co ważne, Rick Spencer z Canonical na liście mailingowej potwierdził, iż zdecydowanie nie jest jeszcze za późno na wszelkie dyskusje, jednak ostateczny głos w tej sprawie będzie musiał zapaść za około tydzień.

Według mnie Pidgin zdecydowanie powinien wrócić do Ubuntu. Co o tym myślicie? A może w Ubuntu powinien się znaleźć jeszcze inny komunikator?

źródło: workswithu.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety