wtorek, 4 sierpnia 2009

Pierwsze screeny z KDE 4.3 Final

Autor: Adrian Nowak, 18:29, wtorek, 4 sierpnia 2009


Dosłownie przed chwilą ogłoszono wydanie KDE 4.3. Od jakiegoś czasu dostępne są już paczki na stronach witryny. Jak podają twórcy, przez ostatnie pół roku poprawiono aż 10 tysięcy bugów i zaimplementowano prawie 2000 nowych funkcji.

Na testy i szczegółowy przegląd przyjdzie czas za kilka dni, jednak już teraz, kilka minut po oficjalnej premierze zapraszam do naszej małej galerii screenów z nowego KDE 4.3, które wykonał Piotrek Godlewski (dzięki) na podstawie pakietów, które okazały się być finalnymi.
Żądnych większej ilości grafik odsyłam do oficjalnego ogłoszenia na stronie KDE.org.

Tagi: , ,

Komentarze 16 comments
Anonimowy pisze...

Mnie to najbardziej interesuje czy już wszystkie programy z których korzystam są w pełni zintegrowane z nowym KDE... i czy działają stabilnie.
Gdy pojawiło się nowe KDE wypróbowałem je i miałem mistyczne objawienie, że dopiero wersja 4.5 będzie dla mnie zadowalająca. Potem próbowałem kolejnych wersji KDE i wciąż byłem zawiedziony. Więc chyba posłucham się swojej intuicji i wypróbuję dopiero wersję 4.5 :)

Anonimowy pisze...

Rozwój KDE pędzi aż skry lecą! A GNOME? Wystarczy poczytać w poprzednim niusie trochę lipa jak na główne środowisko graficzne najpopularniejszej dystrybucji Linuksa... :/

Anonimowy pisze...

@panmusk, ale przynajmniej działa stabilnie ;) Przez kilka miesięcy byłem na KDE i po powrocie na Gnome czuje olbrzymi wzrost stabilności

Anonimowy pisze...

Jest już oficjalne repozytorium do kubuntu ??

rafaloo pisze...

tylko czekam az wrzuca do repozytorium sida :)

Anonimowy pisze...

Ile można zaokrąglać już zaokrąglone? Zaokrąglają aż iskry się sypią! :D

kasia

quadro555 pisze...

Skoro mam kde 4.3 rc to jak zaktualizować do finalnej wersji ?

Anonimowy pisze...

GNOME może i się wolno rozwija, ale co z tego? Nie mam jakichś modernistycznych zapędów i iluzja nieustającego postępu mnie nie podnieca. GNOME jest stabilne, jest użyteczne, i jak się je odpicuje jest ładne ;) , spełnia wszystkie moje wymagania.

Anonimowy pisze...

Dla mnie to jakieś za bardzo błękitne ;) Chociaż to było moje pierwsze środowisko wiele lat temu, nie przypominające obecnego, ale raczej nie wrócę do KDE. GNOME rulez!

Anonimowy pisze...

Od jakiegoś czasu (czytam i przyglądam się) wydaje mi się że walczymy ze sobą niepotrzebnie (gierki słowne) "Co jest lepsze, fajniejsze, szybsze, pozbawione (większej lub mniejszej ilości błędów) niedociągnięć". Osobiście uważam, że środowisko graficzne dobieramy pod swoje własne upodobania, sam pracuję na KDE i GNOME (kiedyś nie mogłem się przestawić z GNOME na KDE, teraz używam i jednego i drugiego, podobnie jak z dystrybucjami Linux'a). Czy KDE czy GNOME (czy inne) wybór należy do Nas, zawsze mamy możliwość wyboru i sprawdzenia (wszystko zależy od Naszych upodobań). NAJFAJNIEJSZE JEST TO, ŻE ISTNIEJE SUPER ALTERNATYWA DLA SYSTEMÓW FIRMY MICROSOFT.

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z przedmówcami - W GNOME nie szukam cukierkowego wyglądu bo gdybym takowy chciał mieć to zabrałbym się za instalację Mac OS X - Rzecz w tym, ze nie chodzi mi o cukierkowy pulpit a o ascetyczne i zarazem stabilne środowisko - Dlatego też używam Ubuntu ze standardowym wyglądem który zawsze mi się podobał mimo archaicznego designu.

Anonimowy pisze...

Mimo tego że jestem fanem GNOME cieszy mnie rozwój KDE. Dobrze jest mieć w czym wybrać. Optymalnie by było gdyby zostały 2 duże środowiska graficzne (GNOME i KDE) oraz jakieś jedno na stare grzmoty.

Anonimowy pisze...

czemu to kurde musi wyglądać tak jak Seven? Obrzydliwe :( A do tego, żeby zmienić wygląd trzeba się znać i mi się nie udało :( W KDE3.x było normalnie, a teraz kanał.

Anonimowy pisze...

Też uważam ze za błekitnie. Powinno byc standardowo na czarno i taka jest prawda. I tak każdy zmienia te niebieskie gówno zaraz po instalacji bo przecież nieda się na to patrzeć. Zreszta ci co siedzą calymi dniami przed maszyna wiedzą ze czerń jest najlepsza. Co do kde to tak jak kolega wyzej wczesniej jechalen na auroxie i mandrake. Było minelo , teraz gnome bardziej przypada mi do gustu. Zreszta kde to nie tylko inny wyglad ale to cala inna polityka menagera od podstawowych funkcji do zaawansowanych. I trzeba znaleśc tą chwile żeby się zapoznać. Fakt o kde slyszy się więcej. I to nie ważne że się mówi ważne ze wogóle coś się dzieje i mamy rozwuj wolnego oprogramowania.

Anonimowy pisze...

Paczuszki do pobrania z Kubuntu Backports PPA:
deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-ppa/backports/ubuntu jaunty main

FredDie pisze...

Użyłem tego repo do aktualizacji Kubuntu 9.04 i lipa, przy splashu wyskakuje jakiś błąd i lipa. Zresztą napisali na stronie kubuntu, że oficjalnie nie wspierają KDE 4.3.4 na Jaunty'm. Oficjalnie będzie dostępne na Karmic Koala.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety