piątek, 28 sierpnia 2009

Pobierz nowe Skype 2.1 z lepszą jakością rozmów

Autor: Adrian Nowak, 16:17, piątek, 28 sierpnia 2009


Prawie dwa lata musieli czekać użytkownicy Linuksów na wydanie kolejnej wersji aplikacji przeznaczonej dla ich systemu operacyjnego. Wreszcie pojawiło się jednak Skype 2.1, które według zapowiedzi ma oferować jeszcze lepszą jakość rozmów zarówno audio i wideo.

Nowe Skype używa teraz silnika SLIK, co ma pozwolić na uzyskanie jeszcze lepszej jakości nawet na wolnym łączu oraz wreszcie wspiera PulseAudio. Czyżby koniec problemów z niedziałającym dźwiękiem pod Linuksem?

Jak informuje Heise-Online "Pomimo że w dziale Download pojawił się także pakiet dla 64-bitowych systemów Ubuntu, wszystko wskazuje na to, iż program jest nadal 32-bitowy. Taka postać ułatwi jednak instalację Skype'a początkującym użytkownikom." Szczerze mówiąc nie wiem w jaki sposób mylne oznaczenie pakietu ma ułatwić komukolwiek instalację. Może ktoś mnie oświeci w komentarzu?

Skype 2.1 można pobrać jak zwykle ze strony producenta. Należy pamiętać, że przed instalacją nowej wersji programu trzeba usunąć wcześniejszą, łącznie z pakietem skype-common. Można to zrobić poleceniem:
sudo apt-get remove skype skype-common

Zmian wizualnych nie dostrzegłem, może dlatego, że ze Skype korzystam jedynie od święta. Z tego co słyszałem, wszyscy chwalą nową wersję narzędzia, zatem jeśli miałeś problemy z jego poprzednikami warto wypróbować.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety