niedziela, 30 sierpnia 2009

Podziękowania sponsorom z sierpnia + Statystyki

Autor: Adrian Nowak, 19:39, niedziela, 30 sierpnia 2009


Zanim się obejrzałem minął kolejny, niestety już ostatni wakacyjny miesiąc. Czas się na chwilę zatrzymać i sprawdzić co najbardziej podobało Wam się w wakacje i podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wygląda ona tak jak teraz.

W okresie wakacyjnym miałem nieco więcej czasu a wiecie doskonale co z nim robię, zatem wpisów nie brakowało. Pomimo, że z miesiąca na miesiąc czasu coraz mniej, postaram się takie tempo utrzymać. Pewnie nie wiecie (bo też nie wiedziałem gdy nie miałem swojej strony), że wakacje to praktycznie martwy okres reklamowy. Komercyjne strony ograniczają liczby atrykułów, w TV pewnie nie ma jakichś rewelacji i tak dalej. Ja jak na przekór pisałem w wakacje najwięcej i zgodnie z oczekiwaniami praktycznie charytatywnie, co jakoś specjalnie mnie nie boli.

Zacznę więc od podziękowania sponsorom, których w tym miesiącu było dwóch:

  • Funiaste.net - humor w sieci i tematy z tym związane
  • Wupra.com - pierwszy w Polsce sklep z grami dla Linuksa
Warto odwiedzać te strony :)

Przestój niedługo się skończy, zatem pewnie jeszcze wiele ciekawych firm i osób postanowi nas wesprzeć. Jeszcze raz serdeczne dzięki!

Statystyki

To część z której jestem szczególnie zadowolony bo pokazuje jak wielu jest użytkowników Linuksa, którzy są głodni wiedzy na temat tego systemu.
W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba odsłon wzrosła o prawie 100 tysięcy, co przy ogólnej liczbie 364 tysiące jest sporym procentem. Myślę, że każdy kto prowadzi własnego bloga wie jak ciężko jest osiągnąć chociażby pułap 100 000 odsłon miesięcznie a gdy wzrost taki notuje się z miesiąca na miesiąc nie można chyba być szczęśliwszym.

Do tego mamy jeszcze forum, które przez wakacje zdecydowanie nie było martwe. W sierpniu odnotowaliśmy na nim ponad 110 tysięcy odsłon, co w połączeniu z blogiem daje prawie pół miliona wyświetlonych stron w ostatnim miesiącu. Jestem bardzo zadowolony z takiego poziomu i mam nadzieję, że dyskusji na forum będzie jeszcze więcej oraz, że uda się zachować jego przyjazną atmosferę.

W tym miesiącu do ekipy naszych moderatorów i opiekunów forum dołączył shunkiano, który ma doświadczenie w kwestiach różnych skryptów i w miarę potrzeby będzie wprowadzał w naszym niezbędne modyfikacje.

Wyszukiwania w witrynie

W ostatnim miesiącu zadaliście naszej wyszukiwarce (tej widocznej na górze strony) ponad 5,5 tysiąca zapytań. Czego najczęściej poszukiwano? Tym razem zdecydowanie wygrała przeglądarka Firefox o którą pytało prawie 200 osób. Dalej w szeregu były odpowiednio hasała: Conky, Chrome, Chromium i Wine.

O której godzinie najchętniej czytasz o Linuksie?

I wszystko jasne. To by było na tyle jeśli chodzi o dzisiejszą porcję statystyk. Zachęcam oczywiście do przeglądania bloga i dyskutowania na forum również w przyszłym miesiącu. W miarę możliwości można także przesyłać ciekawe tematy na wpisy pod adres news@ubucentrum.net - o paru informacjach nadesłanych w ten sposób już pisałem a kilka innych czeka posłusznie w skrzynce odbiorczej.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety