wtorek, 18 sierpnia 2009

Problemy ze wsparciem Androida w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 13:00, wtorek, 18 sierpnia 2009


Michael Frey z Canonical, który jest główną osobą pracującą nad integracją Androida z Ubuntu napisał na swoim blogu, iż pojawił się spory problem jeśli chodzi o integrację obu systemów.

Wszystkiemu ma być winna niekompletna otwartość Google, która nie pozwala uruchamiać niektórych aplikacji. Niedostępne są także kody źródłowe odpowiedzialne za płatne usługi i kod logowania do narzędzi Google. Ten ostatni problem jest największy, gdyż nie pozwala na korzystanie z wielu witryn takich jak chociażby Google Maps czy Kalendarz Google.

Jak zwracają uwagę użytkownicy w komentarzach, Android nadal jest jednak w stu procentach systemem open source, jednak naturalnym jest, że nie musi to dotyczyć wszystkich uruchamianych w nim aplikacji. Główną zaletą Androida jest jednak właśnie idealna współpraca z usługami online, zatem bez nich nie jest on już tak atrakcyjny.

Swój wpis Michael Frey kończy logiem z konsoli wypluwającym błędy podczas uruchomienia Kalendarza Google, ciężko jest zatem przewidzieć jak potoczą się dalej losy tego projektu.

źródło, fot: mjfrey.blogspot.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety