czwartek, 20 sierpnia 2009

Quake Live - przeglądarkowa gra 3D już dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 11:00, czwartek, 20 sierpnia 2009


Era Cloud Computing jeszcze na dobre się nie zaczęła, jednak z każdym tygodniem coraz bardziej się do niej zbliżamy. Tym razem chciałbym zwrócić uwagę na świetną strzelankę 3D, którą można uruchomić z poziomu przeglądarki na Windowsie, Mac OS a od niedawna także na Linuksie.

Quake Live to port Quake III Arena przygotowany przez tę samą firmę co standardowej wersji, którą instalujemy na dysku. W przypadku gry przez przeglądarkę jedyne co musimy zrobić do zainstalować odpowiedni plugin dla Firefoksa.

Wystarczy zatem przejść na stronę gry, wypełnić formularz i zainstalować formularz, który jest ostatnim krokiem rejestracji.

Następnie, po ponownym uruchomieniu przeglądarki zostaną załadowane dane gry (około 50 MB) po czym będzie można już zaczynać rozgrywkę jedną z wybranych postaci.

Do całej zabawy konieczne jest wsparcie dla akceleracji 3D w systemie, jednak wbrew moim obawom, całość bardzo płynnie działała na karcie Intela jaką mam w laptopie, sprzęt nie powinien zatem stanowić bariery.

Więcej szczegółów dotyczących gry znajdziesz w artykule Webhosting.pl, który nieco się zdezaktualizował, gdyż obsługę systemów Linuksowych dodano w ostatnich dniach. Za przesłanie informacji na news@ubucentrum.net dziękuję czytelnikowi FredDie.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety