piątek, 14 sierpnia 2009

Tab Sidebar: Firefox również z pionowymi kartami

Autor: Adrian Nowak, 13:04, piątek, 14 sierpnia 2009


Nie ukrywam, że pomysł pionowego przeglądania otwartych kart w przeglądarce bardzo przypadł mi do gustu, gdyż pozwala lepiej zagospodarować cenne miejsce na ekranie a do tego zwyczajnie pozwala łatwiej zorientować się co jest otwarte w innych zakładkach. Czytelnik Dundee w komentarzu do wpisu o Operze zaproponował ciekawy dodatek wprowadzający takie funkcje również do Firefoksa.

Cóż mogę powiedzieć, przeszedłem na stronę dodatku, zainstalowałem i jestem bardzo zadowolony. No, może poza paroma drobnymi mankamentami.

Po wgraniu właściwie nie wiadomo co zrobić. Nie widać żadnych zmian. Całość można dopiero uruchomić z menu 'Widok=>Panel boczny=>Tab Sidebar'. Szczegółowe położenie paska z zakładkami można także prosto ustawić w wizualnym konfiguratorze:

Już upatrzyłem pierwszą poważną zaletę - nie muszę co jakiś czas przechodzić na zakładkę Gmaila, gdyż już na miniaturce widać czy mam nowe wiadomości.

Trochę mniej zadowoleni mogą być jednak posiadacze słabszych maszyn, gdyż z tego co u siebie zaobserwowałem Tab Sidebar dość skutecznie obciąża procesor, głównie podczas przewijania. Na moim rocznym laptopie wszystko jest jeszcze w miarę znośne, także chyba przez jakiś czas zostanę z tym dodatkiem.
Komentarze 7 comments
m4nson pisze...

może być przydatne na ekranach 16:9, w pionie miejsca brakuje a po lewiej i prawej stronie puste miejsca

Anonimowy pisze...

Szkoda tylko że to cudo zamula mi FF :/

PZD
BrakPiwa

Paolo pisze...

A wiadomo już, kiedy będzie dostępne pełne spolszczenie dla Shiretoko?

Ziemeck pisze...

lepiej poczekać na Operę10 :)

rom pisze...

U mnie zakładki w sidebarze nie zdadzą egzaminu. Wolne miejsce na monitorze zajmują komunikatory i Conky. Conky także informuje mnie o nowych wiadomościach w Gmailu.

Anonimowy pisze...

Paolo już dawno jest spolszczenie, przynajmniej mój abrowser 3.5.3~hg20090813 czyli wczorajszy jest po polsku i dobrze mu z tym.

tutaj możesz je pobrać
http://wikisend.com/download/202412/pl.xpi

Grakaj pisze...

Pomysł zdaje się ciekawy przede wszystkim dla użytkowników monitorów typu widescreen - w moim laptoku (15"; 1280x800) zdarza się (najczęściej podczas przeglądania fotografii), że odczuwam brak miejsca w pionie. Jeśliby przenieść pasek zakładek do pionu, to zawsze to kilka dodatkowych linijek :)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety