wtorek, 11 sierpnia 2009

Ubuntu Netbook Remix z nowym interfejsem

Autor: Adrian Nowak, 08:59, wtorek, 11 sierpnia 2009


Ubuntu Netbook Remix zyskał wreszcie nowy wygląd, który w porównaniu do poprzedniej wersji jest znacznie nowocześniejszy i posiada nowe funkcje ułatwiające nawigację w menu na bardzo niewielkich ekranach.

Póki co nie ma jeszcze żadnych zmian na stronie Ubuntu Netbook Remix, jednak blog UbuntuMini wykonał już kilka screenów:

Uruchamianiu aplikacji nie towarzyszy teraz już żadna animacja, jednak wyświetlane jest bardzo ładne powiadomienie w centralnej części ekranu. Również dodawanie aplikacji do ulubionych jest też znacznie prostsze, gdyż aby umieścić dany skrót na stronie głównej nie trzeba już przeciągać ikony, wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk. Jak widać, zrezygnowano także z prawego panelu aby dać więcej miejsca na ikony z poszczególnej kategorii.

Najnowszą wersję testową systemu z powyższym interfejsem można pobrać ze strony twórców. Oczywiście należy pamiętać by przy nazwie pliku widniał dopisek netbook-remix.

źródła: downloadsquad.com, ubuntumini.com, liliputing.com

Tagi:

Komentarze 6 comments
Anonimowy pisze...

Bardzo fajne; a kiedy unowocześnią normalne wydanie? Bo jak tak dalej pójdzie to sobie zainstaluje ten remix na desktopie.

Anonimowy pisze...

Możesz "unowocześnić" normalne wydanie ubuntu poprzez dodanie remixa (powinien być w repozytoriach)

Unknown pisze...

Jak na razie nowy interfejs jest bardzo niestabilny, wywala się co kilka minut.
Na szczęście reszta systemu działa bez problemu. Osobiście, nowy Netbook-launcher, jeszcze mnie do siebie nie przekonał. Ten poprzedni był bardzo ergonomiczny. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Z nowości warto jeszcze zwrócić uwagę na nowy sposób zarządzania dźwiękiem. Wreszcie Pulse Audio działa jak należy. Aplet Preferencje dźwięku został całkowicie przebudowany, wreszcie jest wszystko w jednym miejscu. Trzeba też przyznać, że jest to wszystko bardzo czytelne i poukładane z sensem.

Unknown pisze...

Ubu remix mnie bardzo powytyznie zaskoczyło -- świernie działa na netbooku - jakos nie narzekam na starszą wersję interface'u. Znakomity systemik -- zdecydowanie fajniej działa niż XP na tym samym sprzęcie

Unknown pisze...

Można uzykać podobne zastosowanie pulpitu ubuntu na tradycyjnym desktopie? Bo póki co to pulpit mi się marnuje

Unknown pisze...

można, trzeba dociągnąć odpowiednią paczkę z repozytoriów.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety