wtorek, 11 sierpnia 2009

Wideo: Instalacja programów i zarządzanie pakietami [PL]

Autor: Adrian Nowak, 10:03, wtorek, 11 sierpnia 2009


Przedstawiam kolejną część filmików z serii podstawy Linuksa. Tym razem omówiono dość szczegółowo metody instalacji oprogramowania i zarządzania pakietami. Myślę, że jest to obowiązkowy materiał dla osób, które jeszcze niezbyt orientują się w tych obszarach Linuksa.
Materiał jak zwykle przygotował Mrocurs za co bardzo dziękuję, gdyż naprawdę tego typu poradniki pozwalają dość wygodnie przyswoić sobie podstawy. Oczywiście nie obeszło się bez uproszczeń, które pewnie wychwycą bardziej zaawansowani użytkownicy.
Komentarze 3 comments
Anonimowy pisze...

Bajer Adrian, tak trzynać. Doceinam Twoje zaangażowanie w popularyzację Linuxa. Dzięki tego typu stronom na pewno Linux staje się bardziej przystępny dla przeciętnego użytkownika. Na niniejszej witrynie znalazłem dziesiątki przydatnych porad dla siebie, mimo że posiadam już jako takie obeznanie w tym systemie. Wydaje mi się że Linux może być na prawdę doskonałą alternatywą dla Windows, nie jest w niczym gorszy, można wykonywać na nim właściwie wszystkie operacje co w Windows, a oferuje użytkownikom pełną kontrolę nad systemem i dużo wyższy poziom bezpieczeństwa. Uważam że Linux jest tym co pozwala w pełni wykorzystać potencjał komputera. I to wszystko za darmo! Mam nadzieję że stronka będzie dalej się rozwijać i przyczyni się do dalszego popularyzowania tego znakomitego systemu w naszych domach i nie tylko.

Anonimowy pisze...

no to nieźle mnie teraz rozśmieszyłeś kolego..dodaj-usuń programy...a za tydzień pewnie będzie omówienie panelu sterowania...lindows :-)

Anonimowy pisze...

No proszę jak dużo do powiedzenia mają anonimowi użytkownicy. Poradniki tego rodzaju są właśnie tworzone do popularyzacji Ubuntu wśród zwykłych użytkowników, a nie takich "alfa i omega" jak co niektórzy się tutaj wypowiadający. Jeśli jakakolwiek dystrybucja ma mieć szanse powodzenia w porównaniu z Windows to właśnie w taki sposób należy ją propagować. Jeśli ktoś na początku nie wie z systemem co jest grane to wróci bardzo szybko do Wingrozy i już nie powróci. Ale jeśli znajdzie się ktoś, tak jak ekipa Ubucentrum, aby wytłumaczyć prostym sposobem coś, co dla zwykłych użytkowników jest totalnie nowe to bardzo dobrze. Ja osobiście gratuluję pomysłu takich poradników.

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety