czwartek, 6 sierpnia 2009

Wideo: Podstawy Linuksa [PL]

Autor: Adrian Nowak, 08:33, czwartek, 6 sierpnia 2009


Trafiłem dziś na ciekawy filmik prezentujący podstawy Linuksa stworzony bardzo profesjonalnie w języku polskim. Zaawansowani użytkownicy raczej nie znajdą tam dla siebie nowych informacji, jednak osoby dopiero rozpoczynające przygodę z Pingwinkiem dowiedzą się między innymi jak działają konta użytkowników, jakie funkcje mają poszczególne foldery oraz wiele innych szczegółów zebranych w jednym materiale.


Osoby zainteresowane takimi poradnikami wideo odsyłam na stronę mrocurs.pl z której pochodzi ten materiał. Można tam znaleźć bardzo wiele podobnych prezentacji dotyczących Gimpa.

Tagi:

Komentarze 9 comments
Anonimowy pisze...

Jakim programem można tworzyć takie właśnie filmy na Ubuntu?

Anonimowy pisze...

Ciekawy filmik. Najbardziej podobali mi się użytkownicy ^^

Anonimowy pisze...

Taki filmik możesz stworzyć np. programem Wink.

Ogólnie bardzo ciekawy filmik, duże przerwy pozwalające przez chwilę zastanowić się oglądającemu nad tym, co właśnie usłyszał. Pouczający :)

Anonimowy pisze...

Takich łopatologicznych filmów na temat Linuxa powinno być dużo więcej i łatwiej dostępnych.Dla ludzi którzy próbują się przesiąść z Windowsa to bardzo ważne.

pankamyk pisze...

film fajny ale można było by prościej to wszystko jeszcze opisać... i złe jest zredagowany moment [6.40]gdy lektor mówi, że "plik mp3 może byc jednocześnie plikiem graficznym i prezentacja. to robi wodę z mózgu użytkownikowi Windows. wystarczyło powiedzieć, że "pliki w Linux nie potrzebują rozszerzeń tak jak to jest wymagane pod Windows. Linux nawet bez rozszerzenia pliku wie jakiego rodzaju jest ten plik i wie jaki program włączyć by go uruchomić" :)

Anonimowy pisze...

GENIANLNE! nareszcie jakieś podstawy, oby było tego więcej prostych filmików dla prostych umysłów.

Bartosz Wierzejewski pisze...

"Jakim programem można tworzyć takie właśnie filmy na Ubuntu?"
Kiedyś bawiłem się recordMyDesktop.

Anonimowy pisze...

@Bartosz Wierzejski vel zbyt długo by pisać

recordMyDesktop to program do robienia filmików z naszego pulpitu - ale jakim programem dodano resztę animacji? Jest taki program do tworzenia i montowania video pod linuksem? Bardzo mi takiego brakuje :( te któ¶e widziałem były raczej kiepskie.

Bartosz Wierzejewski pisze...

@lehr
Pomyliłeś moje nazwisko z jakimś niedorozwiniętym umysłowo posłem. Wybaczam Ci jeżeli nie jesteś z wielkopolski.
"zbyt długo by pisać" - za mało szarych komórek by umieć przeczytać

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety