środa, 12 sierpnia 2009

Zapisywanie muzyki (ścieżki dźwiękowej) z YouTube

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 12 sierpnia 2009


Serwis YouTube to nie tylko zbiór filmików ale także bardzo pokaźna baza różnego rodzaju teledysków. Parę lat temu, gdy jeszcze gigant ten nie był w rękach Google, zapowiedziano, że będzie w swoich zbiorach gromadził wszystkie teledyski jakie kiedykolwiek stworzono. Czy zadanie to wypełniono do końca, nie jestem w stanie stwierdzić, jednak mogę pokazać jak prosto zapisywać ścieżkę dźwiękową z takich plików.

W całej operacji kluczową rolę odgrywa aplikacja Elltube, którą można pobrać z tego linku. Po instalacji pliku Deb, skrót znajduje się w menu 'Programy=>Internet=>Elltube'.

Do poprawnej obsługi wszystkich funkcji, w skład których wchodzi również konwersja wideo do formatów AVI, MPEG, 3GP oraz MP4 wymagane są oczywiście niezbędne kodeki. W naszym przypadku najważniejszy jest lame odpowiedzialny za kodowanie dźwięku. Tak czy inaczej warto poza tym doinstalować pakiety ubuntu-restricted-extras i ffmpeg - wszystkie znajdują się w repozytoriach Ubuntu.

Przypominam, że jeśli dany pakiet znajduje się w repozytoriach, można go łatwo wyszukać z poziomu programu Synaptic bądź zainstalować wydając polecenie, np:
sudo apt-get install ffmpeg
Jeśli wszystkie pakiety są już na swoich miejscach można przejść do zapisywania ścieżki wybranego filmiku z YouTube. Niestety i tak trzeba będzie w takim przypadku pobrać dane wideo a dopiero na naszym lokalnym komputerze zostanie wyłączony z niego dźwięk. Nie mniej jednak wszystko odbywa się automatycznie, zatem w praktyce sprowadza się to do wklejenia linku i wybrania formatu MP3.

źródło: ghacks.net

Tagi: , ,

Komentarze 7 comments
Grzegorz B. pisze...

No proszę i bez łaski z Save2PC pro :P

Anonimowy pisze...

Poprawny link: http://downloads.sourceforge.net/elltube/elltube_0.3-1_all.deb?use_mirror=

Anonimowy pisze...

Download Helper jest zdecydowanie najlepszy! Ściąga wszelkie pliki multimedialne z dowolnej strony, nie tylko z YouTube!

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/downloads/latest/3006/addon-3006-latest.xpi?src=addondetail

Anonimowy pisze...

programik wydaje sie fajny, ale nie działa w moim przypadku
http://wklej.to/MVoE

pewnie jest to spowodowane dość świeżymi pakietami w moim systemie, ale mimo wszystko jak ktoś ma pomysły jestem otwarty.

Anonimowy pisze...

ja tam wole wejść w cache przeglądaki i skrypcikiem skonwertować na dowolny format audio z dowolną liczbą biterate itp

JarosławGut pisze...

Jak dla mnie po prostu świetny program.Szukałem czegoś takiego ale dopiero tutaj znalazłem namiary.:P

Anonimowy pisze...

tylko po co .... wchodzisz na jakis filmik i on automatycznie sciaga sie do katalogi "tmp" potem tylko przenosisz go i juz masz na dysku :) plik flv :)

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety