piątek, 14 sierpnia 2009

Zdobądź darmową licencję na Scrubbu - wyszukiwanie i pobieranie z RapidShare

Autor: Adrian Nowak, 11:09, piątek, 14 sierpnia 2009


Internet oferuje możliwości dotarcia do niemal każdego rodzaju informacji. Program Scrubbu w swoim haśle reklamowym chwali się, że potrafi znaleźć wszystko i pobrać wszystko. Z moich krótkich testów wynika, że naprawdę może ułatwić życie osobom pobierającym duże ilości plików.

Scrubbu służy głównie do przeszukiwania różnego rodzaju serwisów takich jak RapidShare czy Megaupload a następnie na obchodzeniu ich prymitywnych zabezpieczeń i automatycznym pobieraniu wybranych plików. Oczywistym pytaniem jakie może się rodzić w tym przypadku jest to o legalność takiego rozwiązania. Cóż, jak wielu narzędzi także i Scrubbu można używać w sposób właściwy i ten naruszający prawo. Samo pobieranie muzyki czy filmów na użytek osobisty nie jest w Polsce ścigane a i chyba nowego Windowsa też nikt nie będzie ściągał.

Scrubbu to aplikacja bardzo dobrze dopracowana a jak często w przypadku takich bywa także płatna. Pokażę jednak jak zdobyć darmową (i oczywiście legalną) licencję na program.

Cała procedura niestety, że się tak wyrażę, nie jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników Linuksa. Wykonuj zatem uważnie wszystkie kroki.

1) Na początek należy przejść na ten adres. Na nowo otwartej stronie odszukujemy listę kroków do wykonania, nie interesuje nas na niej nic poza linkiem w kroku pierwszym na który przechodzimy. Niestety bezpośrednie podanie go tutaj nie przyniosłoby oczekiwanych efektów.

2) Drugim krokiem jest podanie na stronie swojego adresu e-mail w celu wygenerowania promocyjnego klucza. O dziwo nawet nie dostałem żadnego spamu w związku z tym. Przezorni mogą jednak skorzystać z innej skrzynki pocztowej. Tak czy inaczej, po wygenerowaniu klucza powinien się pojawić link do pliku exe z którego można pobrać aplikację i klucz. Jak wiadomo, nie jest to najlepszy format dla Ubuntu zatem nie ściągamy tej paczki. Klucz zapisujemy sobie do czasu wgrania programu.

3) Po plik Deb do prostej instalacji w Ubuntu i systemach opartych o Debiana udajemy się do tej strony. Bezpośredni link do paczki DEB jest tutaj.

Po wgraniu Scrubbu zwyczajnie podajemy nasz e-mail i wcześniej wygenerowany kod:

Użytkowanie programu jest banalnie proste - wpisujemy nazwę poszukiwanego pliku, narzędzie sprawdza swoje "zaufane" witryny a następnie wybieramy który z nich chcemy pobrać.

Za przysłanie informacji na e-mail kontaktowy (news@ubucentrum.net) dziękuję czytelnikowi mejdej.
Komentarze 14 comments
Anonimowy pisze...

strasznie długo wyszukuje... w google szybciej znajduję odpowiednie linki samemu... Poza tym wie ktoś może, jak długo będzie trwać ta promocja?

Anonimowy pisze...

Działa jak natura chciała :D super program, dzieki

Anonimowy pisze...

mimo, że paczka 32 bit to an 64 też działa, po zainstalowaniu ia32libs

sudo dpkg -i --force-all --force-architecture ScrubbuUbuntu.deb

jeśli macie pobrane scribbu do folderu domowego

Anonimowy pisze...

ha, dzięki za tą wskazówkę bo wlaśnie się zastanawiałem jak to ominąć

Anonimowy pisze...

Super!! Właśnie tego potrzebowałem . Fajnie że jesteście

Unknown pisze...

A ja zainstalowałem i zacząłem ściągać z rapida żeby sprawdzić czy to działa. Pierwszy plik się ściągną a przy drugim komunikat server busy, i tu moje pytanie czy to przez zajęte sloty na rapidzie czy też program nie omija oczekiwania między ściągnięciami?

Anonimowy pisze...

Cim jak masz konto premium to nie am server busy. Program najprawdopodobniej nie omija czekania, może omija tylko ip

lama pisze...

a ja kliknąłem w link z maila i domyślnie mi pobrało paczkę *.deb :D
fajny program. dzięki!

Anonimowy pisze...

ja tam korzystam z fixrapid.com i to bardzo dobrze działa. nie można tylko pobierać kilku paczek na raz, a tak to wszystko bez czekania!

sqsh pisze...

Ja bym tam był ostrożny z tym, chodzą różne opinie o serwisie, coś alla pobieraczek. Może ta strona właśnie była pierwowzorem ów pobieraczka? ;>

Anonimowy pisze...

Popatrzcie tu:
(jeśli chodzi o fixrapid.com
http://www.wykop.pl/link/196082/kolejni-sms-owi-oszusci

Anonimowy pisze...

Czyżby ta wersja działała tylko przez kilka dni? Mnie po jakims czasoe prosi o kod aktywacyjny chociaz podawalem go na początku :/

Anonimowy pisze...

Mi też po kilku dniach nie chce dalej działać.

Anonimowy pisze...

To jest ściema naciągacze piszą jedno robią drugie działało mi tak na prawdę góra 3 dni pisałem reklamacja za reklamacją i chamstwo z serwisu nawet nie raczy odpisać oszuści !!!

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety