środa, 19 sierpnia 2009

Zmień Ubuntu w Chrome OS - tylko dla fanatyków Google

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 19 sierpnia 2009


Google jakiś czas temu zapowiedziało, iż uruchomiło projekt budowy swojego własnego systemu operacyjnego o wdzięcznej nazwie Chrome OS, którego głównym elementem ma być znana wszystkim świetnie przeglądarka Google Chrome (nawiasem mówiąc, bazującego na jądrze Linux). Tym razem pokusimy się o zmianę wyglądu GNOME właśnie na tą stylizowaną na znany z Chrome niebieski motyw.

Skąd wiadomo, że tak właśnie będzie wyglądał Chrome OS? Otóż nie wiadomo a niemal pewne jest, że tak wyglądał nie będzie. Co jakiś czas pojawiają się jednak w sieci screeny, które mają być rzekomo tymi z prawdziwego Chrome OS, pewnie są one i tak wynikiem pracy w Photoshopie bądź Gimpie.

Postanowiłem się trochę pobawić by uzyskać u siebie wygląd podobny do tego z większości tego typu screenów - efekt był bardzo słaby, stąd też jest to rozwiązanie raczej dla fanatyków Google, bądź użytkowników, którzy chcą tylko sprawdzić jak ich system prezentuje się w barwach Google Chrome. Operacja zmiany wyglądu to tylko chwila, zatem zaszkodzić nie zaszkodzi.

Całość niezbędnych dodatków aby zmienić swój system w Chrome OS umieszczono na specjalnej stronie Gnome-Look. Wystarczy przeciągnąć pobrane stamtąd elementy na okno edytora wyglądu i zatwierdzić zmiany.

Pod motywem na Gnome-Look ktoś zostawił komentarz: "Yeah man! It's one of the best themes that I've seen" - cóż, o gustach chyba rzeczywiście nie powinno się dyskutować, zatem wszystkim, którzy podzielają zawartą powyżej opinię życzę miłego użytkowania.

źródło: webupd8.blogspot.com, fot:FreeCliDent, za: flickr.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety