sobota, 5 września 2009

Fałszywy Linus Torvalds - ciekawa zabawa

Autor: Adrian Nowak, 16:26, sobota, 5 września 2009


Linux Foundation, które nadzoruje i czuwa nad poprawnym rozwojem jądra Linux ogłosiło uruchomienie dość ciekawej zabawy nazwanej w oryginale "Fake Linus Torvalds", czyli fałszywy Linus Torvalds. Zasady są bardzo proste: czterech podstawionych Linusów będzie za pośrednictwem kont na Twitterze wysyłało spreparowane wiadomości - wygra ten, kto będzie najlepszy a ostateczna decyzja zostanie w rękach internautów.

Całe wydarzenie jest zdecydowanie nastawione na humorystyczne akcenty, zatem wypowiedzi poszczególnych fałszywych Linusów Torvaldsów (zwanych w skrócie FLT1, FLT2, FLT3 i FLT4) również żartobliwie odnoszą się do konkurencyjnych systemów czy innych deweloperów Linuksa. FLT1 przedstawia się na przykład zdaniem: I eat Apples for lunch. I break Windows "Just For Fun.".

Do zilustrowania zabawy stworzono także parodię muzyczną Eminema:


O ile jeszcze cała zabawa jest dość ciekawa, to trochę niepokoi mnie jakość tworzonych przez Linux Foundation spotów. Wszystkie wydają być się jakieś dziecinne i bez polotu a co gorsze, zupełnie nie oddają klimatu Linuksa. Tym razem można to jednak jeszcze wybaczyć, gdyż sam konkurs ma być przecież w bardzo luźny.

Całość nie jest także bynajmniej oryginalnym pomysłem, gdyż podobną inicjatywę zorganizowano po raz pierwszy w związku ze Steve Jobsem - założycielem Apple, którego tajny dziennik o tytule "Ludzie, wymyśliłem iPhone. Słyszeliście o tym?" można znaleźć na FakeSteveJobs.

Najlepszy fałszywy Linus Torvalds dostanie widoczną po prawo statuetkę Srebrnego Pingwina, która jednocześnie jest shakerem. Co jednak najważniejsze, nagroda będzie przyznawana na targach LinuxCon a wręczy ją nie kto inny jak sam prawdziwy pomysłodawca Linuksa - Linus Torvalds.

Zainteresowani mogą znaleźć wszystkie wypowiedzi fałszywych Linusów na oficjalnym kanale Twittera Linux Foundation, zachęcam bo jest tam naprawdę wiele ciekawych wpisów.

źródło: linux.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety