niedziela, 20 września 2009

GIMP będzie posiadał jedno okno, podobnie do Photoshopa

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 20 września 2009


Peter Sikking ogłosił, że GIMP 2.8 będzie zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami zintegrowany do jednego okna (do tej pory wykorzystywał trzy oddzielne obszary). Osoby zaznajomione z komputerową edycją grafiki z pewnością dostrzegą tutaj ukłon w stronę programu Adobe Photoshop zdecydowanie wiodącego prym w tej dziedzinie.

Dla wszystkich, którzy jednak przyzwyczaili się do starszego wyglądu programu mam dobrą wiadomość, Peter wspomina, że będzie się można między nimi dowolnie przełączać:
"Przypominam wszystkim, że żyjemy w "świecie pół na pół": około 50% użytkowników GIMP-a lubi interfejs złożony z kilku okien i nie chce tego stracić, natomiast druga połowa z przyjemnością przełączyłaby się do trybu z jednym oknem. Biorąc to pod uwagę, umożliwimy użytkownikom wybór z menu pomiędzy wersją single i multi-window."
Z innych ciekawych zmian, ma być także wprowadzona funkcja umieszczania kilku kolumn a nie jak do tej pory tylko jednej po prawo i po lewo. Dodatkowo wprowadzona zostanie także funkcja przełączania się między otwartymi grafikami klikając na ich miniaturki (widoczne w screenie na początku). Więcej mockupów możesz znaleźć na stronie Petera Sikkinga.

źródło: gimpusers.com, webupd8.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety