sobota, 26 września 2009

Instalacja widgetów z Mac OS w Linuksie

Autor: Adrian Nowak, 12:59, sobota, 26 września 2009


Użytkownicy systemów Mac OS domyślnie raczeni są świetnie wyglądającymi widgetami, których zbiór znajduje się na stronach producenta. Warto wiedzieć, że w kilka chwil te same dodatki możemy uruchomić także w Linuksie.

Najważniejszym elementem całej operacji jest wgranie a właściwie jedynie uruchomienie narzędzia Kludgets z poziomu którego będziemy dodawali nowe elementy do pulpitu. Paczkę można pobrać z tej strony, następnie rozpakowujemy ją i uruchamiamy plik wykonywalny umieszczony w nowo utworzonym folderze.

Od tej pory, na pasku GNOME w okolicach tak zwanego "traya" powinna być widoczna nowa ikonka z grafiką rakiety. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy "Open widget package" aby otworzyć plik z nowym widgetem. Kilka najpopularniejszych znajduje się już w pobranym przez nas wcześniej archiwum, natomiast naprawdę pokaźne zbiory umieszczone są na stronie apple.com/downloads/dashboard.

U mnie nie zauważyłem zbyt dużego zapotrzebowania na zasoby sprzętowe komputera a całość działała podobnie do natywnego rozwiązania linuksowego Screenlets, niekwestionowanym plusem jest jednak w tym przypadku mnogość dodatków.

źródło: d0od.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety