sobota, 5 września 2009

Kompilacja nowego GNOME Do ze świetnym widgetem do podglądu Gmaila

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 5 września 2009


Przez długi czas nie mogłem się przekonać do GNOME Do, które przypomnę, jest jednocześnie dokiem podobnym do tego z Mac OS i narzędziem pozwalającym na szybkie wyszukiwanie i uruchamianie aplikacji. Najnowsza wersja, którą każdy może skompilować u siebie wykorzystując poniższy poradnik jest już jednak naprawdę zgrabna i co ważne integruje się jeszcze bardziej z pulpitem oraz między innymi tytułowym Gmailem.

Jak wiadomo, najlepiej sprawdza się wszystko na własnej skórze, dlatego zainteresowanych GNOME Do zapraszam do opisu instalacji jego najnowszej wersji. Całość trwa zależnie od prędkości łącza i procesora od kilku do kilkunastu minut.

1) Na początek musimy wgrać narzędzia niezbędne do kompilacji:
sudo apt-get install checkinstall
2) Następnie instalujemy Bzr, jeśli jeszcze go nie mieliśmy:
sudo apt-get install bzr
3) Na koniec doinstalowujemy wymagane pakiety:
sudo aptitude install automake bzr mono-gmcs libmono-cairo2.0-cil gtk-sharp2 libndesk-dbus-glib1.0-cil libndesk-dbus1.0-cil libgnome-vfs2.0-cil libgtk2.0-dev libtool intltool gnome-sharp2 ca-certificates bazaar gnome-keyring-sharp-cli gnome-desktop-sharp2 libgconf2-dev monodevelop-nunit libnotify0.4-cil
4) Teraz możemy już przystąpić do instalacji najnowszego GNOME Do, wykonując osobno każdą linijkę:
bzr branch lp:do gnome-do
cd gnome-do
./autogen.sh
make
sudo checkinstall
5) Pluginy i Docklets instalujemy w podobny sposób, wklejając w konsoli kolejno każdą z linijek (zaczynamy od do-plugins):

bzr branch lp:do-plugins
cd do-plugins
./autogen.sh
make
sudo checkinstall
Na koniec Docklets:
bzr branch lp:do-plugins/docklets
cd docklets
./autogen.sh
make
sudo checkinstall
Teraz pozostaje już tylko uruchomienie GNOME Do i odpowiednich wtyczek. Klikając zatem prawym przyciskiem myszy na ikonkę programu na panelu wybieramy opcję 'Preferencje'.

Na karcie 'Wtyczki' upewniamy się, że po odfiltrowaniu wtyczek Docklets te, które nas interesują są zaznaczone. Następnie w tym samym oknie przechodzimy do karty 'Wygląd' i z menu u dołu wybieramy, które z zainstalowanych elementów chcemy wyświetlić.

źródło: d0od.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety