wtorek, 8 września 2009

Kubuntu Netbook Remix - szczyt piękna?

Autor: Adrian Nowak, 11:00, wtorek, 8 września 2009


W szczytową fazę zamrażania elementów interfejsu wchodzą wszystkie wersje Ubuntu, zatem możemy bliżej przyjrzeć się temu, co zaproponowali deweloperzy dla użytkowników nowej edycji systemu. Wiele mówi się ostatnio o nowym interfejsie Ubuntu Netbook Remix opartego o GNOME, jednak w cieniu kryje się bardzo efektowne Kubuntu Netbook Remix zawierające KDE.

kde

Przedstawione powyżej screeny to bynajmniej nie mockupy, lecz działające środowisko KDE zoptymalizowane pod kątem maszyn z mniejszymi wyświetlaczami. Nie wiem jak dla was, ale mnie niesamowicie się one podobają. Chyba ten "cukierkowy" styl KDE będzie idealnie pasował do netbooków (co już za kilka dni będę testował :)).

fraakk

Jak widać, całość opiera się zdecydowanie o widgety Plasmy, które póki co nie są jeszcze zbyt dopracowane, zatem wiele z nich nie wygląda jeszcze tak jak powinno.

Ogólny wydźwięk można już jednak wychwycić i jest on zdecydowanie pozytywny. Naprawdę bardzo wyraźnie widać przez to w jakie rynki celuje głównie Canonical. Podczas gdy GNOME w standardowym Ubuntu jest jakie jest, tematy graficzne dla netbooków wydają się być bardzo dopracowane i unikalne - posiadacze takich komputerków powinni się cieszyć.

źródło, fot: d0od.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety