środa, 16 września 2009

Motyw dla przeglądarki Firefox jak z mockupa wersji 4.0

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 16 września 2009


W komentarzach do poprzedniego wpisu niektórzy zwrócili uwagę na ciekawy wygląd mojej przeglądarki internetowej, która wbrew pozorom nie jest Operą. Zwyczajnie chciałem by mój Firefox (przy którym spędzam bardzo dużo czasu) wyglądał jak najbardziej podobnie do tego z niedawno zaprezentowanego mockupa dla Firefox 4.0.

Całość nie jest zbyt skomplikowana i sprowadza się do instalacji kolejno kilku dodatków.

1) Podstawowym jest w tym przypadku motyw Strata40, który nadaje przeglądarce większość z tego co powinna posiadać wersja 4.0 jeśli chodzi o wygląd.

2) Reszta to dodatki do instalacji opcjonalnej. Niestety w Linuksie nie da się osiągnąć efektu przezroczystości do pulpitu w elementach aplikacji, zatem nieco to sfałszujemy dodając jedno tło, które cały czas będzie prześwitywało pod zakładkami. Niezbędna w tym celu będzie instalacja dodatku Stylish i zaaplikowanie tego skryptu.

3) Następnie warto przenieść karty zakładek ponad okno paska adresu (jak na przykład w Google Chrome). Można tego dokonać również prostym skryptem również wykorzystującym Stylish.

5) Na koniec pozostaje jeszcze tylko ukrycie napisów menu, które będzie można w każdej chwili aktywować wciskając przycisk Alt. Pozbędziemy się go przy użyciu dodatku Hide Menubar.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety