niedziela, 27 września 2009

Pidgin nie wraca do Ubuntu - programiści się pomylili

Autor: Adrian Nowak, 10:08, niedziela, 27 września 2009


Wojna komunikatorów dla Ubuntu trwa już od jakiegoś czasu i do niedawna ciężko było jednoznacznie stwierdzić czy to Pidgin a może Empathy znajdzie się w domyślnej instalacji nowego wydania 9.10 Karmic Koala.

Po ostatnim zamrożeniu głównych funkcji interfejsu do czego przypisuje się także powstrzymanie się od radykalnych zmian w zestawie aplikacji pewne już było, że to jednak Empathy przezwyciężyło wysłużonego Pidgina.

Nie mogli się z tym faktem jednak pogodzić wierni użytkownicy, którzy zwrócili jakiś czas temu uwagę na fakt, że "gołąbek" także wspiera już rozmowy wideo i audio. Programiści powiedzieli, że się zastanowią, jednak niewiele z tego wynikało. Do niedawna.

Kilka dni temu użytkowników zaskoczyła aktualizacja do deweloperskiej wersji Ubuntu 9.10 w której znalazło się nic innego jak najnowsza wersja Pidgina. Nadzieje fanów tego komunikatora rozwiali jednak szybko programiści Canonical, którzy przyznali, że to jedynie przez ich pomyłkę (błąd w zależnościach) zaszła taka zmiana.

Wygląda zatem na to, że Pidgin nie pożyje już zbyt długo. Oczywiście będzie nadal rozwijany, jednak bez Ubuntu jego popularność drastycznie spadnie a wiadomo, że bez wsparcia użytkowników znacznie ciężej jest cokolwiek zdziałać w świecie Open Source.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety