wtorek, 1 września 2009

Pobierz OpenOffice 3.1.1 dla Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 1 września 2009


Pojawiła się poprawkowa wersja popularnego pakietu biurowego OpenOffice 3.1.1. Nie wnosi ona żadnych nowych funkcji, za to zawiera wiele poprawek błędów i łatę dla potencjalnej luki bezpieczeństwa.

W chwili pisania tego tekstu dostępna była jedynie anglojęzyczna wersja OpenOffice, jednak już wkrótce powinna się ukazać także paczka z pakietem w języku polskim. Całość można monitorować na bieżąco na stronie projektu. Udostępniane są między innymi paczki .deb i .rpm, czyli formaty najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Zestaw aplikacji biurowych można także zainstalować w Windowsie oraz systemach Mac OS.

Jak wspomina heise-online.pl, już niedługo możemy oczekiwać nowości takich jak specjalna edycja pakietu możliwa do uruchomienia z pendrive'a. Co prawda już teraz dostępne są takie rozwiązania, jednak programiści ostrzegają, że uruchamianie narzędzi spreparowanych przez osoby trzecie może się wiązać z obniżeniem bezpieczeństwa. Zalecane jest zatem pobieranie OpenOffice jedynie ze strony projektu, do której link podałem wcześniej.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety